Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jót tesz az autónak, hogy...

Jót tesz az autónak, hogy valaki 3asban vezet 55-60-nnal?

Figyelt kérdés

Szomszédom úgy vezet autót, hogy felváltogat 1-2-3 és úgy hagyja.

3 asban megyünk 44-60km/hvál.

Lehet érezni a kocsin, hogy erőlködik kicsit.

Jót tesz ez a motornak?

Mi baja lehet, vagy csak a fogyasztás nő meg nagyon?


2011. máj. 14. 14:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A fogyasztás nőhet valamennyit, de 3-ban 60-nal menni nem bűn.Nem valószínű, hogy ettől bármiféle károsodás érné az autót.
2011. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

És mennyit nőhet?

Mert amikor én tanultam vezetni, mikor már 3 asban mentem 40-50el az oktatóm mindig rám szólt, hogy drága a benzin!

2011. máj. 14. 14:42
 3/27 anonim ***** válasza:
a gazdaságos fogyasztás 1,2 rövid 3-as szinte semmi majd minnél előbb 4-5...baja nem lehet sztem..
2011. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Baja nem lesz, csak többet fogyaszt értelmetlenül.

Én már (ha egyenes az út vagy lejt) akkor 50-nél pakolom az 5.et.

2011. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ja, és nem azt érzed az autón, hogy erőlködik, hanem azt, hogy pörög. Nem ugyanaz :)
2011. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
én is szoktam húzatni, van amikor 130 nál váltok 4 be, mert nagyon lelassulna kocsi, ha előbb, így eszik 7 litert, az amúgy 6 literes fogyasztású (nagyobb gumi, sportkipufogó). ha sokat megyek városban és magas fordulattal, akkor 8at eszik maximum, de akkor tényleg 80 % városban megyek.
2011. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nem tesz jót, nem csak a fogyasztás nő meg, de a motornak sem tesz jót a feleslegesen sok pörgés.

Feltehetőleg a rutin hiányát pótolja az erősebb fokozatban tartással, igy könnyebb megoldania városon belül a gyakori sebességingadozást.

Ha pedig hosszú egyenes részeken is marad 3-asban akkor én nem is szivesen ülnék be hozzá többet, kifejezetten félnék mellette, ez egy bizonytalan sofőr egyértelmü jele.

2011. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Miért baj 60-nal menni hármasban? Ha az öreg suzukimat 70 alatt négyesbe raknám, hatásosabb lenne a lassulás, mint vészfékezésnél.
2011. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Ha az öreg suzukimat 70 alatt négyesbe raknám, hatásosabb lenne a lassulás"


Hát ha nem megy két henger szegénykémben akkor kénytelen vagy ügyeskedni, de azért egy ilyen suzuki 'classic' 70-nél 4-es, akár az ezres akár az 1.3-as motor van benne.

Természetesen nem az érdi emelkedőn, de most nem is szélsőséges helyzetekről beszélünk.

2011. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Ha az öreg suzukimat 70 alatt négyesbe raknám, hatásosabb lenne a lassulás"


Ekkora kamut...

Nekem is volt suzukim, nem kell megmagyarázni, hogy mit bír a motorja. 70-nél egyediben lazán vitte az érdi emelkedőt. 50-nél egyedikben valószínűleg erőlködött volna, de azért nem kell ekkora baromságokat írni.

2011. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!