Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet megnézni hogy...

Hol lehet megnézni hogy mekkora egy autónak a légellenállása? (CW érték)

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 13:33
 1/10 dizus ***** válasza:
A neten találhatsz gyári leírást,hacsak nem túl egyedi az autó.Milyen tipus konkrétan?
2011. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy,ha megvan hozzá a könyv.Abban is feltüntetik.
2011. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Több típusú autót szeretnék csak kiváncsiságból összehasonlítani, főleg Mercedeseket.
2011. okt. 31. 15:42
 4/10 dizus ***** válasza:
Gyakorlatilag semmit nem tudsz a CW-értékből összehasonlítani,mert ez egy bonyolult számítás végeredménye és nem az áramvonalasságot mutatja konkrétan.Mondok példát Audi A2: CW 0.25 Opel Calibra CW 0.27 Pedig a két autó áramvonalassága köszönő viszonyban sincs.
2011. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pedig az a légellenállási együttható, nem? Az minél kisebb annál kisebb a légellenállás, akármilyen a formálya
2011. okt. 31. 23:08
 6/10 dizus ***** válasza:
Valami hasonlót írtam én is.
2011. nov. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most ezt nem igazán értem.Értem,hogy nem egyszerű számítás végeredménye,de attól még az egy konstans szám adott autónál.Bizonyára egy szorzótényező,ami jobb,ha kisebb,ha légellenállást számolunk.

Pl. ránézésre egy calibra áramvonalasabb egy jumbo jet-nél,mégsem az.

Vagy egy forma-1-es autónál is mindenféle kütyük lógnak a kocsi orrán,amitől elvileg rosszabnak kéne lennie a légellenálásának,mégis javít rajta.

Vagy rosszul gondolom?

2011. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dizus ***** válasza:
Előzőnek:A légellenállás és az áramvonalasság két különböző dolog.Pl. az áramvonalasságot nem befolyásolja az autó alja,de a légellenállást nagyban meghatározza.A Forma-1 rossz példa,mert a kiálló kütyük ronthatják a légellenállást,de szükség lehet rájuk a leszorító erőnél,ami adott esetben nagyon fontos hogy az úton tudják tartani az autót.Lásd pl. a nyitható hátsó szárny.Ha kinyitják kisebb lesz a légellenállás,viszont sokkal kisebb lesz közben a leszorító erő is.
2011. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őőőőmmm...Kezdem kapizsgálni,mit mondasz.Nekem annyira beivódott a tudatomba az arról az időkről szóló reklámok,szóbeszédek,amikor váltottak a szögletes kasztniról a gömbölydedre.Akkor mindenki azt fújta,hogy,ami áramvonalasabb,annak kisebb a légellenállása.

Majd,ha megyek az egyetemre,okulok belőle:)

Köszönöm.

2011. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt egy egész jó cikk a témában:

[link]


A konkrét típusok légellenállására "a neten" tényleg aránylag könnyű adatot találni, ha magyarul nem találsz, akkor "opel astra g drag coefficient" (típust behelyettesítve) -re fogsz adatokat találni.

2014. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!