Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Forma-1 vagy az Indycar...

A Forma-1 vagy az Indycar autói a gyorsabbak?

Figyelt kérdés
Ugye sokan a leggyorsabb sportnak a Forma-1-et tartják, de az Indycar kocsijai úgy tudom nagyobb tempóval tudnak menni. Akkor melyik sportágban mennek a gyorsabb autók?

2011. máj. 15. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Indycar is elég sűrűn lett leszabályozva az elmúlt évek során, de mivel többnyire statikusan is elég magas tempót tudnak tartani (az oválpályákra gondolok ahol végig 330 km/h fölött mennek) ezért biztos hogy az Indycar versenysorozat gyorsabb. Indycarban korábban voltak 400 km/h fölötti végsebességek is, úgy tudom ma már nem mennek ennyit, de még mindig megközelítik ezt az értéket, ha jól tudom egy mai F-1 autónak olyan 345 km/h körül van a végsebessége, csakhogy ezt nem éri el túl gyakran, versenypályai körülmények között olyan 325 km/h lehet a max. A vicc az hogy a NASCAR ami elvileg túraautó sorozatnak minősül is gyorsabb mint az F1, de hát ez az oválpálya áldása.
2011. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha a sebességet nézzük akkor is az f1 gyorsabb...button vmelyik sivatagban 400 körül ment még az akkor v10es BAR hondával...


1körön is gyorsabb az f1

2011. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
F-1-es autót esetleg ovál pálnyán nem teszteltek? Vagy valami cikk vagy videó ahol összevetik a két versenyágat?
2011. máj. 15. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
@wrc33: Az egy teszt volt a Bonneville-i síkságon, és nem Button volt a sofőr, hanem az akkori tesztpilóta, Alan van der Merwe. Nem árt azt sem hozzátenni hogy az egy külön erre a célra átépített kasztnis, ultra-hosszú áttételezésű váltóval futott kör volt messze a versenypályától. Utánanéztem egyébként, és F1-ben pályán a 372 km/h amit ha minden igaz még Montoya tart Williams-BMW-vel Monzában. Amit van der Merwe futott a BAR-Hondával az 415 km/h, tehát nem mondanám viszonyítási alapnak, nagyon távol áll a realiástól amire ezek az autók versenykörülmények közt képesek voltak. Másrészt most a 372 km/h-s sebesség is csak álom, 300 fölé csak hosszú egyenesekben mennek, nézz meg egy futamot idén. Azt nem tudom hogy ugyanazon pályán egy Indycar vagy egy Formula-1-es autó lenne a gyorsabb, mindenesetre a kanyarokban a túlfejlett aerodinamakának és leszórítóerőnek köszönhetően az F1, egyenesekben a metanol miatt valószínűleg az IRL lenne a gyorsabb.
2011. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az F1-es autók a kanyarsebességükkel büszkélkedhetnek.Ugyanakkor ezt nem érdemes rangsorolni,hiszen a verseny körülményeihez vannak tervezve az autók.Ismerik a pályákat,a bukkanókat,a kanyarok ívét és ezekhez alakítják a kocsikat.Ha a mérnökökön múlna,menne az Indycar,a Nascar vagy az F1 autó akár 500-zal is.
2011. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

ha jól emlékszem lesz ugyan azon a pályán futam..talán montreálban...2 éve asszem 6 mp volt a különbség/körön....


és nézem a futamokat,de sajnos már annyira autófüggő a dolog meg mű h az igazi harcok el fognak veszni...

2011. máj. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
oválpályán indy, normálon forma1. levegőben Petrov xD
2011. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát én egy nem épp jó minőségű videót találtam a 2 kocsi versenyzéséről 1 japán oválpályán. Ha jól néztem az F-1-es autó egy Toyota. Igen az egyenesekben az Indycar odaver az F-1-nek, de kanyarokban a F-1-es autó visszahozza a lemaradást. http://www.youtube.com/watch?v=5BGL2GI-PyA&feature=related
2011. máj. 19. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

„...mindenesetre a kanyarokban a túlfejlett aerodinamakának és leszórítóerőnek köszönhetően...”


Túlfejlett?

2011. máj. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!