Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kerül ennyibe? Egyszerűe...

Miért kerül ennyibe? Egyszerűen fel nem fogható, hogy miért!?

Figyelt kérdés

VW Polo Classic autónk van. Nem olyan régen elromlott a jobboldali ablakemelőnk. Most jutottunk oda anyagilag, hogy meg tudjuk csináltatni, nade nem ennyiért. A szerelő (mindig hozzá visszük) azt mondta, hogy az ablakemelőt csak úgy tudja megcsinálni, hogyha motorral együtt vesszük meg, ami 28 000 Ft-ba kerül, illetve tegnap este eszébe jutott, hogy még kell egy kapcsoló is! Komolyan majd 30 000 Ft-ba kerül az az egy nyomorult szerkezet? Bár már meg sem lepődnék, mert a tükörállító kis bügyür is 10-en ezer volt.

Igaz lehet, hogy szereléssel mindennel együtt lesz legalább 40-50 000, vagy van benne némi turpisság?


2011. máj. 19. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem viszitek szakszervizbe? Az ilyenek csak lehúznak pénzzel, amúgy körbe kell nézni neten, bontókban alkatrész után. Vannak olyan magánemberek, akik gyári alkatrészeket tudnak töredék áron (párom a Golf V-jébe most rakatott nagykijelzős panelt 80ezerért, ami szervizben lett volna 300ezer).
2011. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom van benne munkadíj is.

Annyiba kerül, amennyiért megfizetik, mivel szükség van rá, és házibarkács módszerrel úgyse tudod megoldani, ki fogod fizetni.

Ezért kerül ennyibe.

2011. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nem olcsó az ablakemelő egység, de szerintem egy kicsit el sokat mondanak.

Annyi igaz belőle, hogy tényleg az egészet kell cserélni, mivel össze van hegesztve a műanyag így nem tanácsos szétberhelni. Azért nézz utána az alkatrésznek és megtaláltad valahol olcsóbban vedd meg és szereltesd be azt.

2011. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már megvette és állítólag ez is bontós volt, mert így "olcsóbb". Mára már kész kellett volna lennie, de még a kapcsoló is kell bele. Régebben tönkrement a baloldalink, de ott csak egy műanyag pöcköt kellett cserélni! Áhhh nem értem én ezt, csak annyit az egészből, hogy megint szívhatjuk a fogunkat rendesen....
2011. máj. 19. 10:04
 5/10 anonim ***** válasza:

egy autó nem egyszeri kiadás, mindig költségekkel jár.

egy autóval együtt a problémáikat is megvesszük, azok a tartozákai...

2011. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1.Ha szakszervizbe viszed akkor kb. háromszorosába fog kerülni.

2. Az új ára tényleg ennyi. És még jó árat is kaptál.

3. Kimész a bontóba és ott kb. 12.000,- forint az ablak emelő (én is vettem már


Szakszervizbe csak abba az estebe vidd ha van fölösleges pénzed.

2011. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg ha bontóbol vette 28.000 ért akkor tisztességesen átvágott.
2011. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

azért nem fogod fel az árát, mert nem értesz hozzá.

ez bizony ennyi... 28 ezerért egy teljes szerkezet motorral, mindennel együtt igenis korrekt.

nézz szét a unixauto.hu-n. hidd el, kisautós viszonylatban ezek az árak nem vészesek. igaz, hogy 28 ezerért nem gyári az ablakemelő, de olyat ne is akarj.


nézd meg mibe kerül egy önindító, egy generátor, egy klímakompresszor a kocsitokhoz, 50 ezer alatt egyik sincs.

nincs ezen mit csodálkozni, az autózás ennyibe kerül.

2011. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

10:43 vagyok

azt nem láttam, hogy bontós a cucc... a korrekt árat az utángyártott új alkatrészre értettem.


egyébként csak azt vágják át, aki hagyja magát.

viszont a szerelőt is sajnálom, hogy értetlen fejjel állsz bármi fölött amit mond, és csak azt kérdezgeted hogy "Miért ennyi?" ... tessék utána járni, van bontó, van vatera, informálódni az árakról. LÉTEZNEK autós fórumok, érdekes dolgokat lehet olvasni, segítséget kérni, stb.


Az a baj, hogy a lustaságra, nemtörődömségre a kispénzűség nem magyarázat. Sőt, tudod jól h nem engedheted meg magadnak azt a kényelmet hogy bemész a márkaszervízbe a munkafelvevőnek elsírod a bánatod aztán fizeted a szervízszámlát...


ha turpisságnak érzed az árat, menj el a bontóba és hozz egyet. egyébként meg keress másik szerelőt...

2011. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A VW-k ablakemelője egy vicc. Gagyi műanyag, meg gagyi bovden. Van tipus, amelyikhez van külön javítókészlet párezer forintért, meg van, amihez csak motorral együtt lehet hozzájutni, kb. annyiért, amit írtál (a motor sose megy tönkre). Ez van. Írj a gyárnak egy panaszos levelet. Vagy máskor válassz más tipust.
2011. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!