Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom egyszerűen...

Honnan tudom egyszerűen megállapítani, hogy a légszűrő téli vagy nyári állásban van?

Figyelt kérdés
Egy nagypolszki levegőszűrőjéről van szó, és az érdekel, hogy tudom egyszerűen, bontás nélkül megállapítani, hogy a kallantyú téli vagy ynári üzemmódban van, illetve hány fok környékén ajánljátok az átreteszelést?
2011. okt. 16. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem LADA-m volt, de gondolom, az elv ugyanaz lesz.

A fedelét csavarral egyszerűen le lehet venni, mint amikor levegőszűrőt cserélek.

Meg kell nézni, hogy a kallantyúval mit mozgatsz. Nálam egy műanyag csappantyút. Lehet látni, hogy a csappantyú egyik állásában a motor felől, a másik állásában a szabadból szív levegőt. Télen a motor felől kell (az előmelegített) levegőt szívnia.

Szóval, én is csak úgy tudom, ha a fedelet leveszem és megnézem. Erre gondoltál?

Az átállítás idejéről: én még ilyenkor nem állítottam át, csak ha még higedebb lesz. De ez nálam szubjektív.

Na, meg a hűtőt letakarom, mert különben nem akarja elérni az üzemi hőfokot.

2011. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
járó motornál befogod a lyukat a szívócsövön ahonnét a szabadból szívja a levegőt ,ha leáll akkor onnan szívta.
2011. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!