Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsim eszi az olajat. Mit...

A kocsim eszi az olajat. Mit lehet tenni, és kb mennyibe kerül a javitás?

Figyelt kérdés
Elég feltünően,3000 km alatt kb megzabálja ! nem folyik sehol az olaj, viszont kivettem a gyertyákat és a 4 gyertya közül az egyik olajos volt,továbbá a kipufogó olajos eléggé,és eléggé füstöl is a kipufogó. Átgyürüzés esetleg szelepszárszmerng csere megoldhatja,vagy ez mástól is lehet ?? Azt szeretném megtudni,akinek van tapasztalata,hogy mennyibe kerül egy ilyen átgyürüzés ?? vagy a szelepszár szimering csere ??? PErsze tudom a munka drága
2011. máj. 24. 23:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
kihagytam,hogy IV-es Golf 200 000 km-el :))
2011. máj. 24. 23:13
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Elég rondán kell füstöljön ha szimeringes,még rondábban ha gyűrűs.

Viszont ha 3000 alatt eszik meg egy kiló olajat - az nem sok !!

Sőt. Elvileg 8-10 000 alatt egy kiló normális de pl.: Skodánál GYÁRI ADAT volt anno ezer kilométerenként egy lityi. Ami a Te 200 000 motorodban normális.

Ne törődj vele,használd így. Ha keményebb olajat használsz (pl.: Botond) vagy bármilyet Finishsel tuningolva (MOL kúton kapható félkilós kemény "C" olaj) akkor mindent megtettél az ügy érdekében.

Ezt a motort kár megbolygatni mert csak locsolhatod rá a pénzt.

Ugyan nem írtad de feltételezem,hogy benzines 1.6 -os. Megkímélt,komplett motort kapsz ilyet egy ötvenesért és pont ennyibe fájna BÁRMI amit csinálnál a régivel.

Szóval ha majd NAGYON füstöl akkor cseréld ki a motort (vagy az új tulaj) de addig járj vele így nyugodtan ez a legolcsóbb verzió,hiszen 3 kiló Botond 3600/10 000 km ami a magyar éves átlag futásteljesítmény fele ...

:p))

2011. máj. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Négyes Golfba Botond? Meg Finis? Aranygyerek, te lecövekeltél a 80-as éveknél. Hidrotőkékkel mi lészen? Ja, hogy mi az a hidrotőke?
2011. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Az "aranygyerek" 46 éves és már a 80-as években 200 pacis verdákat hajtott (most 500-nál jár). Még az Asszonykája is 2.8-as quattro Audival járkál amiben 255 000 kilométer van és az elmúlt két olajcsere Botonddal történt aminek hatására csökkent az addigi olajfogyás és a (csak hideg motornál látható) füst is.

Hidrotőkék köszönik jól vannak.

No és a mutter??

2011. máj. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom csuklik,de majd elmúlik. Viszont nálad úgy látom krónikus a baj. Vigyázz a ménesre. :))
2011. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Annak valóban elég csúnya füstje kell legyen!
2011. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia nekem egy opel vectrám van 580 000km el

még leírni is sok. De amúgy nem néz ki rosszul 96 os gyártású és egy cégautó volt.


Na de nem is ez a lényeg hanem hogy nagyon ette az olajat. Eleinte mondom nem cserélek olajat mert mindig utántöltöm frissel. nekem kb 5000 km alatt megevett egy 5 literes opel olajat.

De hát az olaj annyira nem drága nem foglalkoztam vele.


A kipufogó kicsit kormos volt d nem füstölt láthatólag.


Nade egyszer vettem a tescoba fotorfogyasztás csökkentő adalékot.

Kb annyira sűrű átlátszó folyadék mint a méz.

Alig akart lefolyni a lukon pedig forró motorra kell beleönteni.


Na ez a cucc ez a viszonylag híg motorolajban nem keveredik el hanem benne van ilyen sűrű cseppek formájában. Ez azért jó mert ez a sűrű cucc megmarad a repedésekben és minden kopott részben ott marad. A sima motorolaj meg ugyan úgy keni a motort mint eddig.



Először mikor beleöntöttem azt hittem átverés mert ugyan úgy fogyott egy darabig kb 50 km. És után láss csodát szemmel észrevehetetlen a fogyás.


És kb 1500ft volt nagyon megérte.

Egy próbát neked is megér. Az állad le fog esni.



Egyszerű de nagyszerű.

2011. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hidrotőkésnek:

Na ugye,hogy ugye! (Muttert csókoltatom.) :p))

Utolsónak:

Ez az a "FINISH" ami miatt "aranygyerek" jelzőt kaptam éjjel.

Fel kell melegíteni (pl.meleg vízbe téve a flakont),úgy folyóssá válik és könnyebb betölteni.

De ennél jobbat tényleg nem találtak még ki pedig régi mutatvány.

2011. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Korai az öröm, két hülye pont eggyel több, mint egy, és még mindig kevés, hogy hülyeségekről meggyőzzön. :)

De ha neked jólesik, nyugodtan öntsd fel finissel az 500 pacis nemtudommidet, csak másnak ne okozz szándékosan kárt a "jótanáccsal"

2011. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Több százezer kilométert futott motorok olajfogyásának csökkentését kemény C olajjal lehet legolcsóbban,legegyszerűbben elérni,ez TÉNY segg@rc.

KIPRÓBÁLT,letesztelt,többek által jónak vélt dolgot,a TAPASZTALATOMAT osztottam meg arra kíváncsiakkal.

A tapasztalati tényező pedig mérvadóbb mint a véleményed.

Mitől van az,hogy,hogy a gyépés kisegítőiskolás cserépedények játszanak gizda okostojást és kóstolnak fel időről időre?? Miért nem a kocsmába jársz kötözködni offhuszár ?!

Nyugi én is utálom a fajtádat,kvittek vagyunk e téren.

Lotusban a ménes,abból polgárpukkasztalak amibe értelemszerűen nem Botondot nyomatok (momentán MOTUL van benne). Troll.

2011. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!