Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet kitisztítani a...

Hogyan lehet kitisztítani a simson motorom tankját? Már nem lehet megmenteni?

Figyelt kérdés
Belül rozsdás és emiatt eldugul és nem jön a csapon az üzemanyag.Most vettem és az előző tulaj nem használta 5 évig és ezért rozsdás.Új tankra nincs pénzem.Haználtat meg nem tudok eladót.
2008. febr. 19. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
ha sikerülne is valamivel sok értelme nincs.mert amint belekerül az üzemanyag és ott áll tovább rozsdásodik.elöregedett sajnos.új tank kell.amúgy devecserben lehet venni használtan.ha arra laksz esetleg.de az is zsákbamacska.mert nem látsz bele rendesen.azért az ecetes vizet kipróbálhatod.jó rozsdamaró.csak jól mosd és szárítsd ki utánna.
2008. febr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni tankfelújító készleteket. Ezek zsírtalanítóból és fedőfestékből állnak. Rozsdátlanítás után kell mindkettőt lezárva rázogatással vagy bármilyen más módszerrel felvinni (a zsírtalanítót ki kell öblíteni a fedőfesték felvitele előtt). Pár ezer Ft-os tétel, nem tudom, nem olcsóbb-e egy használt tank.
2008. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
először is fogj egy sörétes vadászlövedéket, mondjuk 20-ast, és vágd szét a műanyagot! a söréteket öntsd a tankba és amíg mondjuk kint ülsz az udvaron a hintába rázogasd ahogycsak bírod. Rázd rengeteget, több napig is esetleg, ha nagyon rozsdás, aztán öntsd ki a tartalmát. Utána tisztítsd meg a söréteket, vagy új sörétekkel ismételd meg (sörét helyett jó a csapágygolyó is de kb 6-8 mm-es legyen). aztán lefestheted a felújítókészlettel. Ja azt elfelejtettem, hogy jó az is ha a sörétek berakása előtt kimosod ecetes vízzel! Sok sikert! egyébként a www.mofaker.hu-n egy új Simson S51 tank 23000 Ft, nekem se lesz rá pénzem, ha rozsdásodik én is ezt fogom csinálni amit leírtam, már szereztem lövedéket :D
2009. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így jártam a tankkal, tavasszal mire először kihoztam akkor látom hogy megdöglött benne a benzin, büdös hígító szagú lett és tiszra rozsda minden, még a karburátor is. Úgy csináltam hogy válogattam sóder kavicsokat három marékkal és valamennyi mosott homokot. Ezt beleöntöttem. Benzincsap le, parafadugó be. Tettem bele háztartási rozsdamarót és lezártam a tankot hermetikusan mert a festéket is marja a cucc. Rázogattam, öblítettem, majd ismét ráztam addig amíg fémtiszta nem lett. Majd végül kimostam becsületesen ultraval és slaggal. Maradt újra vissza egy lehelet oxidáció a víztől, öblítéstől de használat közben szépen eltűnt, gondolom az olajos benzintől.
2016. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szolovjov ***** válasza:
Citromsav fémtisztára kipucolja.
2018. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!