Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egykerekezés Biciklivel/motorr...

Egykerekezés Biciklivel/motorral? Egyensúly?

Figyelt kérdés

Hogyan "kell" egykerekezni biciklivel???


Annyit már sikerül megcsinálnom hogy 5-6métert előre megyek de még mindig nem megy gördülékenyen!

Mindig amikor sikerül elkapnom azt hogy "na most végig megyek" akkor hirtelen vagy jobbra vagy balra dőlök! ezt hogy korrigáljam?

Milyen fokozatban szoktatok kerekezni?? (első fogaskerék? hátsó fogaskerék??)


Motoros egykerekezésnél is ez az elmélet??? (persze gyakorlatban többszörös kilókat kell tartani , és gázkarral kell bánni...)


Segítsetek "nagyok" , szeretném ezt kitanulni!

ui: Összteleszkópos bicajom van!


Köszi a segítségeket!


2011. máj. 29. 19:17
 1/8 anonim válasza:

én mindig minél nagyobb fogozatban nyomom mert ha beteszed mindenhol 1be akkor nemtudsz majd tekerni(kivéve ha hácsófékezel)

a dőléseket meg térd kirakásal tudod korrigálni

2011. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
első fogaskereket vagy a hátsó fogaskereket teszed mindig nagyobba??? és ha pl a hátsót akkor az elsőt milyenbe használod??? És köszi a választ!! :)
2011. máj. 29. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont minél kisebb fokozatban kell megtanulni holtpontozni és akkor később sokkal könnyebb lesz nagyobb fokozatban nagyobb tempóval is kerekezni. Az oldalra dőlést esetleg lehet még kompenzálni kicsit alacsonyabb guminyomással a hátsó kerékben.
2011. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legkisebb fokozatban kell kezdeni mert úgy könnyebb kikapni egy kerékre és az egyensúlyt is könnyebb tartani. Lassan kell tekerni mert ha belelendülsz akkor könnyen előredőlsz és nem tudod már korrigálni az egyensúlyt, ahhoz meg nagy rutin kell és jó váltó hogy egykerekezés közben válts.
2011. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, ha nem kemény a gumi, akkor indulok el oldalra kerekezés közben.
2011. máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ! :)


Igen,különben én is így vagyok,kisebb sebesség fokozat és úgy könnyebb kikapni és gyakorolgatni! (én- első fogaskerék-középen , hátsó pedig 1-esbe ha lassan akarok megindulni és 2-es be ha már kisebb lendülettel)


A Guminyomás ,hááát.. félkemény!! Nem is az a nagyon puha,nem is az a húú de kemény!


már kb ilyen 5-6métereket előre megyek és után hiába tekerem nem marad fenn... :( :( (közép/2-be nyomom) de úgy sem marad fenn ha az első fogaskerék legfelső fokozat/hátsó fogaskerék 1!


Egyik haveré volt a bicikli és ő azt mondta hogy Közép/3-ba simán végig egykerekezett egy utcát :O :O


:) Azért köszönöm a sok jó választ!

2011. máj. 30. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképp alacsony fokozatban csináld,sok haverom igy csinálja,és hát azért ök nagyon tudnak :DD

én motorral csinálom,nem olyan nehéz,felemelni a legkönyebb :DD mikor érzem hogy begyorsul a motor ,akkor 1et rántok rajta,aztán már csak arra vigyázok hogy ne essek hátra,mindég ottvan a hátsoféken a kezem,szvl eddig még el sem estem :DDD

2011. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 igen nemm válasza:

Ez lett volna az én kérdésem is :)

De hogyan sajátítható el az a holtpont a hátsókeréken? Amikor hátraesnél kevés hátsófék adagolható, ha előre egy kicsit nagyobb tekerés, az elmélet egyszerű, de mégsem találom azt a pontot, ahol megmaradhatnék. Ez miatt az a probléma lép fel, hogy egyre gyorsabban kell tekernem kicsi fokozatba, és így leér az első kerék, tehát vége.

2011. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!