Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hitelre szeretnék autót...

Hitelre szeretnék autót felvenni, segítene pár dolgot értelmezni valaki?

Figyelt kérdés
Nagyon olcsón, max, 300e-ért szeretnék venni-első autó lenne. Ez a hitel dolog hogy megy? Gondolom elbírálják, hogy egyáltalán kaphatok-e, de utána csekket küldenek ki, vagy levonják a havi törlesztőt a kártyámról? Kisebb autókereskedésekre gondolok.
2011. máj. 31. 00:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*venni
2011. máj. 31. 00:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rakd össze inkább a lóvédat. mire visszafizeted vagy 900 ezret kell kifizetned.

Amúgy olyan autót vegyél amiből relatíve sok van. Elsöre ne különlegest vegyél mert úgy is lezúzod meg elkövetsz vele mindent amit nem szabad. Én a helyedbe Opel astrát vennék vagy Honda civic-t. Esetleg pegoeot valamit. Nem tudom milyen elképzeléseid vannak mire kéne az autó? Utazni csajozni szállítani bandázni? ez sok lehetőséget foglal magában.

2011. máj. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

300 ezres autót senki nem fog neked behitelezni, ráadásul amit 300ért kapsz (vajon átírás, szervíz is benne van?) az olyan kocsi, hogy még bőven a hitelt fogod fizetni amikor az autód már sehol nem lesz.


max felvehetsz valami szabad felhasználásút, de ehhez szerintem NE ITT kérj tippeket hanem egy pénzintézetnél különös tekintettel a szerződés apró betűs részére és kevésbé különös tekintettel a hitelügyintéző méretes melleire.


Egyébként nem vennék így kocsit, már most sz&pás szaga van, nem kell neked is a "hitelkárosultak" között végezni. A hitel erre "nem való".

Az autót szervizelni és tankolni is hitelből fogod? Vagy azonnali munkához kell a kocsi, ezért ilyen sürgős? Ha biztos a meló akkor miért ilyen összegben gondolkozol?


Szerintem gyűjtsd a pénzt, és olyan 500 ezer forint fölött érdemes autókar keresgetni, lényeges hogy ennyiért még mindig állapotot és nem autót veszel.


EZ a véleményem

2011. máj. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Írtam privátban is a kérdezőnek, de mindenki okulására van egy jó verzió: a hitelátvállalás. Így adott esetben néhány évre havi pártízezerért át lehetne venni egy már régebben törlesztett autót, ami törlesztéséből már kevés van hátra.
2011. máj. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában olyan autókra adnak hitelt, ami a hitelfelvétel időpontjában nincs 12 éves. Ilyen autót nem nagyon fogsz találni 300-ért, ha mégis, azt meg nem szabad megvenni...

Az autókereskedés mérete lényegtelen, a hitelt nem a kereskedés adja, hanem a vele szerződésben lévő pénzintézet. Mindig van egy minimum kezdőbefizetés, általában 20%, mélyen áron alul adott autóknál kevesebb, de nem is véletlen a "mélyen ár alatt" lévőség. A törlesztésnél választhatod, hogy csekket küldjenek, te átutalod minden hónapban, vagy leveszik a bankszámládról (nem a kártyáról) a pénzt. A csekk a legdrágább (többletköltséget számolnak fel), a levétel a legolcsóbb mód. Hitelbírálat mindenképp van, többnyire a bank fel is hívja a munkáltatót.

2011. máj. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, a Honda Civic nagyon tetszik, elsősorban azt szeretnék. Pincér vagyok, de már nagyon unom ezt a munkát, és gyomrom sincs hozzá. Ezért szeretnék az autóval elhelyezkedni. Akár futárként, bármi ami van. Mivel most nincs munkám, nem tudom mikor találok, és mikor tudok félretenni annyit, hogy abból egy "normális" autót vegyek, ezért gondoltam a hitelre. Az sem az én nevemen lenne. Meg első autónak valami olcsó, régit szeretnék. Később úgyis veszek jobbat.

2011. máj. 31. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mivel most nincs munkám, nem tudom mikor találok, és mikor tudok félretenni annyit, hogy abból egy "normális" autót vegyek, ezért gondoltam a hitelre."


HA nem tudod mikor es hogyan es mennyit tudsz felretenni, akkor megis hogy akarod a hitelt torleszteni?

Raadasul ha MOST nem tudsz kb 300at felretenni, akkor hogy akarsz majd az auto fenntartasa, uzemanyaggal etetese stb MELLETT meg hitelt torleszteni?


Most felreteszel mondjuk havi 50et, es fel ev mulva ott a penz.

Ha hitelt veszel fel, es maradunk a havi 50nel, azt minimum egy evig kell torlesztened ha nem tovabb, tehat ketszerannyi penzt kell felretenned, amellett hogy az auto terheit, biztositast, benzint fizetned kell (illetve az ebben a korban mar nagyon nem csak esetleges szerviz koltsegeket).

2011. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a hitelt.

Inkább egy olcsóbb öreg szutykot kezdj el gatyába rázni amit majd idővel valamennyit ráfizetve újabbra cserélhetsz. Alkalmi vétel mindig akad.

Pl. ezek maiak :

[link]

[link]

2011. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!