Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szélvédő otthoni cseréje?...

Szélvédő otthoni cseréje? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Megrepedt sz első szélvédőm, ki kell cserélni, már vettem egy bontottat, az lenne a kérdés, hogy otthon ki lehet-e cserélni? Ragasztott a szélvédő. Van műszaki érzékem, szerelem is az autót, de ilyet még nem csináltam.


Ja, és ha igen, akkor elég csak a ragasztót megvenni hozzá, vagy kell esetleg alapozó, vagy tisztítószerek, vagy elég, ha csak tisztára lemosom?


Vagy ha valaki leírná a pontos menetét a cserének, azt nagyon megköszönném


2011. jún. 2. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mégsincs műszaki érzéked.

A szélvédő anyagában ragasztott és nem a helyére. Ott csak a gumi keret tartja.

2011. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Képzeld kétfajta szélvédő van, az egyik amit csak a gumi tart, a másik amit a ragasztó is.

Mégpedig ilyen:

[link]


Ha nem lenne ragasztott, akkor minek árulnának ragasztót?

Nem értem, miért kell mindig egyből kötekedni a kérdezőkkel

2011. jún. 2. 17:20
 3/8 A kérdező kommentje:

De adok még egy linket, hogy biztos legyen.

[link]

El kell indítani a prezentációt

2011. jún. 2. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet cserélni, én megtettem a hátsóval.

Az elsőnek viszont nem állnék neki ...

A legnagyobb problémád az lesz, hogy mivel vágod ki a régi szélvédőt?

Lehetőleg úgy, hogy ne karcold össze a fényezést illetve, ne legyen tele üvegszilánkkal az utastér.


Röviden:

Kiveszed a szélvédőt

Eligazítod egyenesre a kasznin a régi ragasztót( nem szabad fémig kaparni, jobban tapad a ragasztás a régi ragasztócsíkon.

Tisztító

Primer.

Ragasztót rányomni körbe.(ez sem lesz egyszerű, kézi kinyomóval ne is próbálkozz nem tudsz egyenletes munkát végezni.)

Szélvédő a helyére és kész.


Ez tipikusan olyan munka amivel szerintem ne próbálkozz.

Nem túl drágán beteszik neked, viszont otthon nagyon könnyű elrontani.

-Nem tudod normálisan kiszedni a régi szélvédőt

-Elenged az új ragasztás, hibás előkészítés miatt.

-Beázik a szélvédő a hibás ragasztás miatt.

2011. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 T5- ***** válasza:
Én szikével vágtam körbe a régi szélvédőt. Mondjuk nem lehet tényleg otthon szépen kiszedni, mert nekem ahol már meg volt repedve, ott tovább repedt, bár neked ez úgy is mindegy gondolom kuka lesz a régi. Próba cseresznye, de szerintem is jobban jársz, ha elviszed autóüvegeshez.
2011. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem maradok én is a beszerelőműhelynél.
2011. jún. 3. 11:41
 7/8 anonim válasza:
Hát semmiképpen ne a kasznira húzd a ragasztót, hanem az üvegre. Primer előtt le kell aktiválni a kasznit és az üveget is. Dróttal lehet kivágni a szélvédőt vagy egykezes kivágóval.
2011. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok. Ha nem ajánlott leszedni a kaszniról és az üvegről teljesen a ragasztót eddig érthető ,akkor az aktíivátort és a primert is a régi eligazított ragasztóra kenem?
2021. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!