Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemreg feltettem egy krossz...

Nemreg feltettem egy krossz motorral kapcsolatban kerdest hogy szeretnek venni. Az egyik valaszolo azt irta hogy remelem tudom, hogy 48-72 uzemora utan dugot(dugattyut) kell cserelni.

Figyelt kérdés
Nemreg feltettem egy krossz motorral kapcsolatban kerdest hogy szeretnek venni. Az egyik valaszolo azt irta hogy remelem tudom hogy 48-72 uzemora utan dugot(dugattyut) kell cserelni. Miert kell???
2009. márc. 18. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cross motor a hihetetlen ereje a hosszú élettartam rovására megy .Mivel erősebb ezért jobban kopnak az alkatrészei .Profi versenyzők akár versenyenként újítják fel.Amatőr hétvégi motorosnak 1 is évet kibír .A nagy teljesítmény mellett sokat fogyaszt kb 6-10 liter benzint egy óra alatt amihez drága olajat kell keverni.Ha csak néha mennél cross pályára inkább csak motoroznál a réteken erdőkben akkor inkább vegyél egy endurot az hosszabb élettartamú ( akkor 4-8 év ) minden szempontból olcsóbb fenntartani .Én is régebben cross motort akartam venni de egy Yamaha dt 125 r típusú endurot vettem ami tökéletes és csak 5 liter fogyaszt 100 km en és több tízezer km ert is elmegy.
2009. márc. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt. En is kb 125 kobcentis motrot szeretnek vasarolni csak arra ertettem hogy cross :D Amugy mijen 125 kobcentisben a cagiva elefant es a gilera arizone??? Koszi
2009. márc. 18. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát a Cagiva elfant az még ugy ahogy elmegy de az Apriliát semmiképp nem ajánlom.
2009. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs Gilerát azt meg föleg nem!!!
2009. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első ! Hát én nem vennék se gilerát se cagivat ! Nem egy világmárka nem jó az alkatrészellátás és nem tudnak úgy fejleszteni mint a nagy cégek. .Yamaha,honda,kawasaki,suzuki esetleg husqwarna ezeket érdemes venni enduronak és crosnak is ha pedig kicsit lóvés vagy Ktm.Írd le hogy cross pályán akarsz köröket menni és versenyezni a másodpercekért vagy erdőkben,közúton,szántóföldön motorozni meg azt is hogy mennyi az összes pénzed amit motorra költenél és segítek választani a sok típus közül ja meg azt hogy milyen szinten tudol motorozni.Válaszolj gyorsan és megmondom melyik lenne a tuti motor a számodra.
2009. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na koszi a valaszokat. !6 eves vagyok es meg amator szinten szeretnek motorozni azert szeretnek egy endurot vasarolni. Korulbelul 8 honapja van egy 50 kobcentis robogom es annyi tapasztalatom van a motorokhoz. :D Koszi a velemenyeket akkor majd megprobalolk ha talalok valami markasobb mocit vasarolni. Hszanlatan szerentek vasarolni. A raszant penzosszeg hasznaltan kb 100.000-120.000 forint lenne. En nem magyarorszagon lakok hanem romaniaban es azert nem irtam mas fajtakat mert az aprohirdeto oldalon jelenleg csak ezek vannak eladok.
2009. márc. 19. 05:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát 100-120 ezerből nem lehet kapni 125 ős normális endurot inkább csak 50 es vagy 80 cm3 ast kapsz.Szerintem add el a robogot meg ha 120 ezer a max akkor is nézhetsz drágább motorokat mert ugyis engednek az árból vagyis 120 ezer ft nél nézhetsz kb 130-140 ezres mocikat is.Ebből a pénzből szerintem egy aprillia rx 50 es vagy egy yamaha dt 50 vagy 80 as lenne a jó választás.


[link]


[link]


Szerintem nézz körül magyar oldalakon és ha szerencséd van megbeszélhettek egy találkozót a határnál és könnyen csak átmész a motorral.


Ha eladod a robogot meg hozzá raksz egykis pénzt 200-220 körül nagyon jó kis gépeket találsz ott már vannak szalon állapotú külföldről behozott gépek is .100-120 ezrse kategoria az pont az amire még költeni is kell.

2009. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!