Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lesz, ha a fordulatszám...

Mi lesz, ha a fordulatszám 4000 fölé megy, vagy elhagyja a piros vonalat a kijelzõn?

Figyelt kérdés
Emelkedõn mentünk, 3asba a váltó, egyszer csak a fordulatszám mérõ eléri a 4000-et, egyesbe kellett váltani, hogy normálisba jöjjenek a dolgok. A motornak (miután megálltunk) vlm. szaga volt. Ha vlk. tud segíteni picit, írjon.
2011. jún. 6. 12:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

az a szag nem jelent bajt az csak azt jelenti h ahhoz a sebességfokozathoz kicsit sok volt a sebbesség.

az meg h 4000 fölé megy a mutató az meg nem baj, én 8-10ezerig is ki szoktam huzatni néha.

ja és emelkedőn felfele 3.ban 4ezres fordulattal nem ajánlatos eggyesbe váltani, inkább hárombol rakd vissza 2be

2011. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igen, elõször 2esbe tettem, de akkor sem volt jó, kínlódott szegény motor. új a kocsi, de már simán mentünk fel azon az emelkedõn rengetegszer, nem tudom most mi lett hirtelen, be is pánikoltam, pedig már 2 éve minden nap vezetek :-s régi kocsival ilyen nem volt
2011. jún. 6. 12:20
 3/19 anonim ***** válasza:
Dizel vagy benzines? Benzinesnél nem gond, Dizelnél sem, de az nem egészséges neki.
2011. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4000-nél van a piros, akkor az dízel lehetett. De ettől függetlenül: ha kipörgeted a motort, akkor FELFELÉ kapcsolj, lefelé kapcsolva csak még nagyobb lesz a fordulat, már ha le nem szabályoz.


Előfordulhat persze, hogy csúsztattad a kuplungot és úgy volt magas a fordulat, ez esetben a szag a néhány ezer km-re elég kuplungtárcsa semmivel össze nem keverhető illata volt.

2011. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Na még egyszer: mi történt?


Mentél felfelé egy meredek emelkedőn, hármasban? A motor egyre gyengébb volt, alig haladtál, a fordulat leesett? Ekkor félig benyomtad a kuplungot, erre felszaladt a fordulat, visszaváltottál kettesbe (egyesbe? ha már majdnem álltál, de ahhoz _nagyon_ meredeknek kellett lennie a lejtőnek) és onnantól mentél felfelé viszonylag egyenletesen? Na, ez esetben volt az égő kuplungtárcsa szaga, de az már menet közben érződik.

2011. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen típusú autód van? És milyen motor van benne?
2011. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Chevrolet Aveo, 2008-as, benzines, motor: 1.2 DOHC, 4 hengeres; az emelkedõ eléggé meredek.


Hármasban indultam felfele, a közepe táján elkezdett lassulni, hiába nyomtam a gázt, ok, gondoltam azért történt, mert a szokásosnálgyorsabban indultam neki a "hegynek" (eddig mindig kettesbe vagy egyesbõl indulva mentem felfele, mert megkellett várjam, míg feltérhetek). a km/óra alacsony volt, a fordulatszámmérõ viszont 400-nél járt. A km/óra miatt kapcsoltam vissza elõször kettesbe, de a motor így is csak túrázódott, megálltam szinte teljesen, hogy visszakapcsoljak egyesbe, így eltudtam simán indulni, tovább nem is volt semmi baj sem a motrral, sem a hangjával. Mikor kiszálltam a kocsiból akkor érzetem valami szagot, mintha égett szag lett volna, vagy nem tudom, sajna nem értek a mûszaki dolgokhoz.


Maga a szerencsétlenkedés alig tartott pár másodpercig, csak gondoltam érdeklõdök itt, mert úgy tudom nem szabad túlpörgetni a motort nagyon, mert károsodhat.

2011. jún. 6. 14:31
 8/19 A kérdező kommentje:
ja és eléggé új autó, még csak 900 km van benne, nem volt sokat használva. Egyik ismerõsöm azt mondta a szag is csak azért volt, mert még sokat kell "tapasztaljon"ez az új motor.
2011. jún. 6. 14:33
 9/19 anonim ***** válasza:
"""A km/óra miatt kapcsoltam vissza elõször kettesbe, de a motor így is csak túrázódott""" Ha kettesben nyomtad neki és nem fulladt le hanem inkább ordított akkor ez azt jelenti hogy csúszik a kuplungod. Szerviz.
2011. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
Szegény kocsi. Már új korában 900 Km-rel szarrá gyilkolják. Utána meg szidják, hogy tönkremegy pedig a sofőrnek kéne inkább áramot vezetnie nem autót.
2011. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!