Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autósiskolában veszik...

Melyik autósiskolában veszik kevésbé szigorúan az elsősegély vizsgát?

Figyelt kérdés
BP
2011. jún. 12. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elsősegély vizsgát nem az autósiskolában rakod le, hanem nagy valószínűséggel a helyi vöröskeresztnél. Az autósiskolában csak oktatnak.
2011. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én most raktam le

2 kérdést kérdezett 2 fogást és annyi azokat se teljesn jól mondtam mindenkit átengedett de ez suli függő

2011. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hol csináltad?
2011. jún. 12. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az oktatást se az autósiskola csinálta. Be kellet menni egy hely iskolába ahol egy mentőstiszt tartotta az előadásokat. Az vizsgát pedig a helyi vöröskeresztnél kell csinálni.


Az hogy mennyire veszik szigorúan az a vizsgáztatóktól függ. Amikor én csináltam akkor 18-ból 6-an mentünk át. Pontosan kellet tudni mindent.


Az egyik barátom nemrég rakta le ott 22-ből 22 átment. Náluk elég volt annyi ha aránylag képbe voltál a dolgokkal és meg tudtál szólalni.

2011. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mivel a voroskereszt vizsgaztat nem az autosiskola ezert nem a sulitol fugg, max a kerulettol.
2011. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én anno a vöröskereszt központjában voltam vizsgázni, egy igazi köcsög volt a vizsgáztató. Előttem volt egy atom bögyös miniszoknyás kiscsaj (én us alá tettem volna szó mi szó :D ), egy kérdésre se tudott felelni, aztán mikor lélegeztetni kellett volna a babát azt mondta, hogy "jajj hát ő hiányzott mikor ezt mutatták". A csávó megmutatta neki, közbe folyt a nyála a melleire és átengedte. Engem meg megbuktatott mikor mindent hibátlanul elmondtam neki (miközben a csajt stírölte folyamatosan....) kérdeztem mire fel buktat meg? Azt mondta ahhoz nekem semmi közöm, ő nem tartozik magyarázattal. És szó szerint kidobtak. Aztán otthon teljesen véletlenül kiderült, hogy aki meghúzott az anyámnál tanul (SOTE) egy speciális gyermekmentő képzésen. Kérdőre is lett vonva, hogy ezt mégis hogy, mondta, hogy hát nagyon röstelli, de nekik meg van adva, hogy hány embert kell buktatni és aznap már csak nagyon kevesen álltak sorba úgyhogy muszáj volt... 'nyád.


A Mester utcában egy mókás öreg faszi volt, mindenkit átengedett. Tőlem azt kérdezte mit csinálok, ha vérzik a delikvens orra az autóbaleset után... :)


Ez mondjuk 8 éve volt már, de nem hiszem, hogy nagy változások történetek volna azóta.

2011. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

moszkvára menj az jó.


Mellesleg érdemes azért képben lenni, sosem tudhatod hátha esetleg egyszer egyik családtagodat fogod tudni megmenteni az elsősegélyen hallottak alapján. A mentős aki nekünk tartotta, azt mesélte hogy állítólag naponta kb. 50 ember hal meg úgy, hogy a minimális elsősegélyt alkalmazva az életük megmenthető lett volna!

2011. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És még mennyien halnak meg attól, hogy valaki aki "valamire emlékszik" az elsősegély tanfolyamról nekiáll orvososdit játszani és ellátni a beteget. Tipikus példa erre mikor a zakózott motorosról gyorsan leveszik a bukósisakot (amúgy ezt is tanítja az elsősegély..). Ezzel csak az a baj, hogyha gerinctörött akkor egyúttal halálra is ítélte vele, pedig csak segíteni akart.
2011. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!