Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van 1 bmw 318i tegnap totálkár...

Van 1 bmw 318i tegnap totálkára törtem sajnos mit lehet vele csinálni? Jó örülnék ha lenne rá valami lehetőség.

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha totálkár akkor forgalomból kivonni és alkatrésznek eladni. Vagy valami versenyzőnek. Sógorom lepukkant kocsiját hobbi versenyzők vették meg, bár nem sokat adtak érte.
2011. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Totálkárral már semmit. Kivonatni és alkatrésznek kiárulni - ha van még ép alkatrésze.


Kár érte, szép autó, főleg az E36-os kasztni tetszett igazán.

2011. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, azért úgy kapsz a legtöbbet ha kivonatod forgalomból és alkatrészenként árulod. (Racing-Bazár, Powerfanatics)
2011. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez az "alkatrésznek árulod" jól hangzik, de csak akkor járható út, ha van addig hol tárolnod amíg szébütykölöd, illetve értesz hozzá, és van elég időd arra hogy szét szedd. Ráadásul gondolom most az autó valahol az út szélén van, hiszen totálos autóval nem tudsz közlekedni. Ha annyira tört (gondolom igen) hogy húzni nem lehet (vagy messzire kéne vontatni) akkor adott esetben a trélerezés akár többe fájhat mint amennyit ér az egész.


Ha volt rá casco, akkor felvetetni a bit.-val, ha nem Te voltál a hibás megkérdezni meddig kell ilyen állapotban megtartani. Ha ezek nem állnak fent, akkor én a következőt tenném:

Vannak olyanok akik azzal foglalkoznak, hogy totálos/roncs autókat felvásárolnak, elviszik, és műhelyben szétbontják, majd darabokban eladják. Ezt hivatásszerűen űzik, tehát érdekük a nyereség. Ebből kifolyólag a totálos autóért nyílván kevesebbet adnak (jóval) mintha te szednéd szét, viszont ami nagyon fontos, hogy azonnal fizetnek, és a helyszínről elviszik a kocsit, adnak bontási igazolást amivel már mehetsz is az okmányirodába kivonatni. Nagyjából tehát egy telefon, találkoztok, odaadod neki a kulcsokat, ő adja az igazolást, meg a pénzt és nincs több gondod vele.


Nem tudom milyen összegeket adhatnak érte (nyílván nekik is látniuk kéne milyen állapotban van) de azért eget verő tételekre ne számíts, szerintem max (persze ezt csak úgy hasraütésből mondom) 200-300e ft-ról lehet szó. Darabokban akár még 600-700e-t is kaphatnál érte, viszont mondjuk vontattad 100e-ért, tehát már csak 500e. A kettő között tehát van 200e, ennyivel kevesebbet kapsz, ha a roncos ember viszi el. Kérdés hogy neked megér-e sok szenvedést az a 200e forint. Ha ilyen kocsira tellett (no offense) akkor gondolom nem....


Én a helyedben azt csinálnám, hogy felhívnám a roncsos embert, adjon árbecslést. Aztán utána végignéznék a kocsimon, összeírnám nagyjából miket tudnék belőle kiszedni, és megnézném azon alkatrészeket mennyiért tudnám magamtól eladni. Ha a kettő közti különbség 200-300e ft, akkor nem szaroznék, vigye a roncsos ember. Ha a különbség mondjuk fél milla, akkor már érdemes rajta elgondolkodni. VIszont az is igaz, hogy hiába is szeded szét, attól még nem biztos az alkatrészeket azonnal meg fogják venni tőled, lehet akár olyan, amit majd csak fél év múlva tudsz eladni...

2011. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!