Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó sebesség szabályzó...

Jurij Boyka kérdése:

Robogó sebesség szabályzó kiszedése hogyan?

Figyelt kérdés
Amikor elérem vele az 55km/h-t a motor elkezd "köhögni" és egyszerüen nem meg többet, sőt jelentős lassulást érzek. Pedig érzem, hogy gyorsabban is tudna mennei.
2011. jún. 24. 18:43
 1/5 anonim válasza:
100%

Nem hazudok , autószerelőnek tanulok és tudom !


Ezért :


Egyszerűen a motor ennyit bír ! A robogónak szerinted miért lett robogó a neve ?! azzal nem 120-al lehet menni..


Leírom miért :

Azért kezd el "köhögni"(ahogy te írtad) a motor , mert már annyira nagy fordulaton mész vele ,hogy a hengerben a füst már nem tud kicserélődni friss keverékre (nincs elég ideje) , csupán ennyi !

Ezt a köhögős fordulatot ne használd mert csak tönkre teszed vele a motort !


Esetleg úgy növelhetsz a sebességén ,hogy a fogaskereket kicseréled..

- előre nagyobbat teszel

- hátulra kisebbet

Ez fog rajta dobni jócskán viszont gyengébb lesz !

Vagy még a kerekeidet jó keményre felfújod , ezzel is nyersz egy keveset mert kisebb felületen súrlódik a talajjal !


Remélem segítettem :)


F. 17 :)

2011. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az előző vagyok ! ( F. 17 )



Nem írtam oda..


A kipufogódban is lehet "fújtás" !

az-az nem engedi gyorsabban menni... vedd le kipufogót egészen a blokkról és úgy próbáld meg.. a hangja nem lesz valami kellemes de egy próbát megér :D

ha úgy gyorsabb lesz akkor ott a bibi :)


sok sikert !! :)

2011. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tothrichard1 válasza:
a henger kipufogóra csatlakozó része le van szükítve. (folytás igen) kapd le a kipufogó csonkot a hengerről és azt az áttmérőt reszeld ki. így az összes füst távozni tud.
2011. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Macimester válasza:

Ez a jelenség a robogóknál a beépített gyári folytások illetve a variátor miatt van.

A gyári beállítások kb. ennyit engednek.

A folytások kivételével ( kipuff, variátor, karbi ) illetve a variátorgörgők, kontrasztrugó cseréjével, nagyobb sebességet tudsz majd elérni.

ha érdekel a téma, dobj egy mailcímet és leírom bővebben.

2011. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sok tudatlan... Yamaha szervizben dolgoztam tőbb mint 6 évet ! Ősszeraktam egy pár robogot.. csak robogokat!


A folytás egyszerű ! A benzin adagolás az egész ! nem ereszt be csak egy kevés mennyiséget. vidd el egy szervizbe ahol értenek hozzá és kiveszik ! Magadtól ne piszkáld, még elcsesznél valamit és te baszol rá

2011. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!