Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog hogy 20 liter...

Csiby009 kérdése:

Normális dolog hogy 20 liter benzinből csak 210 km-t tudtam menni?

Figyelt kérdés

egy kis Opel corsa B ről van szó. 1.0 i 12v. kb 1 szer voltam vele városba. és ugye ez a kocsi nagyon könnyű.

mi ennek a normális fogyasztása(normál menet).kösz


2011. jún. 26. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ, mekkora a lábad. egyébként 9 liter, kb normális, ha nem kíméletesen vezetik.
2011. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez a fogyasztás kb rendbe is van,főleg ha még a klíma is megy
2011. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Normális, csak valószínűleg rosszul vezetsz.

Például egy Suzuki bőven elmegy 6 literrel, a nagypapám még lassabban is vezet mint az átlag, mégis 12 litert eszik neki. Összehasonlításképpen, ha mindig 6000-nél váltasz és padlógázzal közlekedsz, 13 litert eszik. Ennyit számít az, ha falábú a sofőr.

2011. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális mivel ez városi kis autó és alig használod városban.

Városon kívül a kis 1.0 motort igencsak pörgetni kell hogy menjen.

2011. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen normálisan megyek vele. kicsi a lábam maygarán. 2000 nél váltogatok. ezt a kocsit direkt azért vettem mert keveset eszik. 5.5 liter autópálya 4.7 liter. én így vettem meg
2011. jún. 26. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért gondolhatad volna hogy az 1.0 motor autópályán 4,7 fogyasztással csak kicsit enyhén túlzás!

Mindenesetre ellenőríztesd vagy cseréld a lambdaszondát mert ez okoz fogyasztásnövekedést.

2011. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.

Egyébként erős tévhit,hogy minél kisebb a motor annál kisebb a fogyasztás.

Egy ezer cm3-nél állandóan padlót kell nyomni ahhoz,hogy gyorsuljon míg egy nagyobb,nyomatékosabb motor szinte alapjáraton elpöfög hasonló körülmények közt.

2011. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak dízel autót szabad venni 5-6l /100km
2011. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

@10:28


Az általánosítást mellőzni kéne. Szerinted mindegy, hogy 1.3-as, 2.0-es vagy 3.0-es dízel?

Én 1.5-ös 98 lovas benzinessel eljárok 5-6 literrel, télen is. Egy hasonló erejű, esetleg kicsit erősebb dízel elmenne a talpam alatt 4-5 literrel is, de annyival drágább, hogy évi 20.000 megtett km körül nem éri meg.


A kérdezőnek pedig Corsája van. Ergo nagy valószínűséggel meg sem közelíti még az évi 20 ezret sem. És még nagyobb valószínűséggel nem fog (típuson belül maradva) 1.5-2-szeres áron az övénél öregebb, 1.5-ös szívódízelt venni.

2011. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!