Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy 20 liter...

Csiby009 kérdése:

Hogy lehet, hogy 20 liter benzinből, csak nagyjából 250 km-ert tudok menni?

Figyelt kérdés
egy kis könnyű B corsám van 1.0 i 12V .teljesen gazdaságosan közlekedek vele,nem pörgetem a motort,minden piros lámpát ki kalkulálok,hogy véletlenül se keljen megállni,mellőzöm a nagy gázokat. mi lehet a baj? lehet valamit állítani hogy a fogyasztás normalizálódjon?
2011. aug. 7. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érzel benzinszagot menet közben?

Klímás?

Gumik nyomása megfelelő?

Légszűrőt mikor cseréltél?

2011. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézesd át szerelővel. Gondolom műszaki előtt majd úgyis viszed.

A lambdaszonda hiba is okozhat magas fogyasztást.

8 literes fogyasztás sok, egy 1.6-os eszik annyit.

A te corsádnak max 6 litert szabad ennie.

2011. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet h szóród a benzint pl lukas a tank. ha lapos a gumi nagyobb a fogyasztás. szűrő?

mióta van meg a kocsi és kitől vetted? mert ha helyi vagány sufnituningos autó driftertől vetted akkor lehet h a motorban a benzinbeömlőt meg ezt azt megreszelték a nagyobb teljesítmény miatt. pl szomszédnak az 1valahányas reszelt dajhacsuja 35L-t eszik 100on de cserébe lángolnak a gumik rajta

2011. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a kocsi teljesen natur. klíma nincs benne.nem folyik a benzin,és nincs benzin szag sem. a szűrőt nem tudom hogy áll vagy hogy mi van vele..
2011. aug. 7. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha pesten közlekedsz vele, simán benyel 8litert. Másodautónak van egy Peugeot 206-osom 1,1-es motorral és városban az sem eszik kevesebbet. Ha országúton 90-nél ennyit zabál az tényleg sok.

Az a teória, hogy kis motor egyenlő a kis fogyasztással, már rég megdőlt.

A Mondeom benzines közel másfél tonnás, 2000ccm, 146LE, országúton 90-nél 5,8L-t pályán 130-140 között 6,5-6,6L-t eszik.

2011. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A multkor is megirtam hogy azert az 1.0as motor nagyon kicsike szoval ne gondold hogy keveset fog fogyasztani szinte normalis a fogyastas...kellet kicsi nagyon kicsi auto...
2011. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért durva a fogyasztás:) 2.5td omegával 8-ból megjárom én is, ha ráérek.
2011. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ennek a motornak ez normális, engem anno óva intettek ettől a típustól!
2011. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!