Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a problémát? Van...

Mi okozhatja a problémát? Van egy G Astrám 1.6 16V!

Figyelt kérdés
Azt csinálja mikor hosszabb ideig áll reggelig mondjuk akkor pöccre indul,de a fordulatszám felugrik 1500ra és köhög a motor kicsit rángatva jár.Ha oda lépek neki akkor meg a kipufogó ad bádoglemezes hangot.Ha megyek vele akkor is egy kicsit rángat,5 perc használat után pedig probléma nélkül rendeződig a fordulatszám, a motor és a kipufogó is.Mi lehet ez?
2011. jún. 28. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én lambdaszondára tippelnék!
2011. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előzőnél a pont.

99%

Szerintem.

2011. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lodarazs ***** válasza:
Szerintem meg nem. Hidegindításhoz nem sok köze van a lambda szondának. Inkább rossz üzemanyag minőség vagy etanol, befecskendező szelep, fojtószelep, hőfokjeladó, gyertya. Ezek közül bármelyik lehet.
2011. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az üzemanyagminőség az hideg és meleg motornál is ugyanaz; a befecskendezőszelepnek meg semmi köze a hideg meleg motorhoz.A folytószelep ha piszkos az hidegen is meg melegen is szarul mozog.Hőfokjeladó talán gyertya nem hiszem mert a dadogás oké de a gyertya miatt nem ugrik föl az alapjárat 1500 ra. ha meg a hőfokjeladó lenne szar akkor üzemmeleg állapotban vagy azt mutazná hogy forr a víz vagy pedig azt hogy hideg mint állat. Uh ezek kilőve szerintem :D
2011. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A +bádoglemezes hang" a tönkrement katalizátor ismérve.

A lambdaszonda-gyanút erősíti ha lassan esik vissza a fordulat gázelvételt követően.

2011. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lodarazs ***** válasza:
hosszú...
2011. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érdekes hozzászólások!Azt nem közöltem mert nem gondoltam hogy fontos de az autón amikor megvettük nem volt katalizátor és erősen adta a "bádoglemezes" hangot és ezért rakattunk bele egy ilyen univerzális katalizátort.ami ugyebár töredéke a gyárinak.A hangja el is múlt majd nem is olyan rég kezdte ezt a fordulatszámos hülyeséget meg a hangot.De ahogy írtam ez a hang melegedés után megszűnik érdekes....
2011. jún. 30. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!