Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kutya támadt a motorosra. A...

Kutya támadt a motorosra. A motoros megsérült. Többi lent. Mire számíthatunk, ill. a kutya tulaja?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó,aki 18 éves,én 17.Barátomnak már 14 éves kora óta van jogsija robogóra (már autóra is van),eddig még sohasem érte baleset és ő sem volt okozója még soha.Sohasem felelőtlenkedett.

Van egy kétütemű robogója,és tapasztalatból tudom (mert én is vezetek robogót),hogy vannak olyan kutyák,aki ugatják a kerítés mögül az ilyen típusúakat a hangjuk miatt.

Barátom múlt héten jött haza a motorral,amikor egy nagyobb testű kutya (állítólag egy németjuhász forma) sétált az utcán a gazdájával,természtetesen póráz és szájkosár nélkül.A kutya,amikor a barátom elment mellette a motorral,egyszercsak ugatva és morogva otthagyta a gazdáját (aki állítólag a szemtanúk szerint próbálta visszahívni,de sajnos nem tudta) és a nyílt utcán nekiugrott a robogónak.A barátom nem tudott volna elhúzni előle,mert előtte is mentek járművek.A kutya megtámadta,barátom elesett,és átcsúszott a másik sávba,ahol egy autó épp hogy csak meg tudott állni és nem ment végig rajta robogóstul.Ő természetesen megsérült,eltört a nyaka és kulcscsontja,és lett több zúzódása is.Mentő vitte kórházba,ahonnan csak most fogják kiengedni (6 nap után).

A kérdésem az lenne,hogy ezek után milyen büntetésre számíthat a kutya tulaja ill. milyen kártérítésre mi?Állítólag már foglalkozik az üggyel a rendőrség,a kutyát elvitték már egy sintértelepre,ahol le fogják lőni.Mi mindenképpen feljelentést teszünk,és ha kell bíróságra megyünk.

Reméljük,nem ússza meg ép bőrrel,mert mi sohasem küzlekedünk/közlekedtünk felelőtlenül!VÖ: Családunkban már több generáció óta nem történt egy baleset sem!

Előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat!

Egy elkeseredett,17 éves lány


2011. júl. 1. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez elég gyanús ha valakinek eltörik a nyaka az biztos hogy 6 nap után nem megy haza és a kutyákat nem lelőni hanem elaltatni szokták
2011. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pénzbüntetést fog kapni a tulaj. Arra ne számíts, hogy ezért börtönbe küldik.
2011. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még nem biztos,hogy kiengedik.Ja,és bocsi,a kutyát lehet,hogy elaltatják...ezt nem tudom pontosan.
2011. júl. 1. 19:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sztori kissé felületesre sikeredett.


Elöször is: eltört a nyaka? Tehát már nem él a barátod?

Másodszor: mi az hogy mi mindeképp feljelentést teszünk? Ez nem a te dolgod, te egy szimpla 17 éves barátnő vagy.

Harmadszor: a kutyát nem viszik el lelöni, ez úgy ahogy van hülyeség.


Ha személyi sérülés történt és megvan a kutya és a gazdája akkor a rendőrség hivatlalból lefolytatja az ügyet, ha akarod ha nem. Nem tudom milyen feljelentést szeretnél te tenni.

Ha kártérítést szeretne a motoros - és megintcsak ha megvan a kutya gazdája - akkor polgári peres uton tudja ezt érvényesiteni, ennek már a rendőrséghez nincs köze, ez az ő döntése hogy erre igényt tart vagy sem.

De az ővé és nem a tiéd, nem tudom te hogy keveredsz bele a képbe mint feljelebtő és hogym iért lényeges hogy a te családod nem közlekedik felelötlenül.

2011. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljes mértékben igaza van. Ez a történet kissé furcsa.
2011. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Harmadik,légyszíves ne okoskodj.

Először:nem vagyok orvos,úgyhogy passz,hogy konkrétan a nyakával pontosan mi történt,hogy ott az x ideg,vagy x csont sérült meg...

Másodszor:ő tesz feljelentést,és nem én,ja igen,és se ő,se senki az Ő családjából nem felelőtlenkedik...

Harmadszor:azt meg már javítottam,hogy a kutyát valőszínűleg el fogják altatni...nem lelőni.

Amúgy meg értelmes válaszokat kértem,és légyszíves a kérdésre válaszolj,lásd 2.

2011. júl. 1. 19:17
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

a kutyát nem fogja senki lelőni, sőt elaltatni sem, mivel nem harapott meg senkit...nyilván karanténban van az eb


a feljelentést a rendőrök hivatalból meg kellett tegyék


a kutya gazdája felelős az okozott anyagi kárért és perelhető nem vagyoni kártérítés miatt is polgári perben, az okozott sérülések miatt


neked meg semmi közöd az ügyhöz, azon kívül, hogy pillegtetheted a szempilládat a pasidnak a kórházban

2011. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tetro ***** válasza:
100%
tudomásom szerint a nyaktörés halállal jár, vagy már nem?
2011. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja,igen,és a kutya bárkit megtámadhatott volna,téged vagy engem is,ez azért már sok,nem?

Ennyi erővel elmegy mellettem valaki,aztán leszúr???

Azt azért nem kellene engedni,hogy felelőtlenek így sétáltassák a dögjeik...már bocs a kutyásoktól.

Bár mondjuk Mo.-n manapság már bármit lehet...

2011. júl. 1. 19:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem a nyaktörésen akadnék fenn, hanem a kérdésre válaszolnék és válaszolok is. Ha azóta nem szigorodott a törvénykezés /Orbán-szigor/, a kutya gazdája szabálysértés elkövetése miatt pénzbüntetést fog kapni. Ezen kívül meg kell térítenie /vagy a biztosítójának/ az összes egyéb kárt. /ruházat, motorban esett kár, kórházi kezelés miatt kiesett munkanap, stb./ Jó kis mulatság elé néz a kutya gazdája.
2011. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!