Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kutya támadt a motorosra. A...

Kutya támadt a motorosra. A motoros megsérült. Többi lent. Mire számíthatunk, ill. a kutya tulaja?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó,aki 18 éves,én 17.Barátomnak már 14 éves kora óta van jogsija robogóra (már autóra is van),eddig még sohasem érte baleset és ő sem volt okozója még soha.Sohasem felelőtlenkedett.

Van egy kétütemű robogója,és tapasztalatból tudom (mert én is vezetek robogót),hogy vannak olyan kutyák,aki ugatják a kerítés mögül az ilyen típusúakat a hangjuk miatt.

Barátom múlt héten jött haza a motorral,amikor egy nagyobb testű kutya (állítólag egy németjuhász forma) sétált az utcán a gazdájával,természtetesen póráz és szájkosár nélkül.A kutya,amikor a barátom elment mellette a motorral,egyszercsak ugatva és morogva otthagyta a gazdáját (aki állítólag a szemtanúk szerint próbálta visszahívni,de sajnos nem tudta) és a nyílt utcán nekiugrott a robogónak.A barátom nem tudott volna elhúzni előle,mert előtte is mentek járművek.A kutya megtámadta,barátom elesett,és átcsúszott a másik sávba,ahol egy autó épp hogy csak meg tudott állni és nem ment végig rajta robogóstul.Ő természetesen megsérült,eltört a nyaka és kulcscsontja,és lett több zúzódása is.Mentő vitte kórházba,ahonnan csak most fogják kiengedni (6 nap után).

A kérdésem az lenne,hogy ezek után milyen büntetésre számíthat a kutya tulaja ill. milyen kártérítésre mi?Állítólag már foglalkozik az üggyel a rendőrség,a kutyát elvitték már egy sintértelepre,ahol le fogják lőni.Mi mindenképpen feljelentést teszünk,és ha kell bíróságra megyünk.

Reméljük,nem ússza meg ép bőrrel,mert mi sohasem küzlekedünk/közlekedtünk felelőtlenül!VÖ: Családunkban már több generáció óta nem történt egy baleset sem!

Előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat!

Egy elkeseredett,17 éves lány


2011. júl. 1. 19:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

19:10

Te amúgy 55%-ban hasznos válaszokat adsz,nagyon okos lehetsz.És igen,a kutya megharapta még mielőtt átcsúszott a másik sávba.

Utolsónak meg köszi a választ.Ez érdekelt igazából...

2011. júl. 1. 19:41
 12/14 anonim ***** válasza:

Amit most megköszöntél mint számodra értékelhető választ azt már leirtam 19:10-kor.


Ezek szerint nem csak fogalmazni, de értelmezni sem tudsz.

2011. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Dupla eljárásra lehet számítani. Elsősorban a baleset miatt a rendőrségi, másodsorban pedig szabálysértési eljárást indít a polgármesteri sóhivatal. A legkevesebb a szabálysértésnél 30.000 Ft, a rendőrségi ügyből pedig valószínű bírósági eljárás is várható. A bírósági eljárásnál pedig kártérítést kérhet a sérült.


Egyébként barátnőnek nem igazán illő sajátjaként kezelni az ügyet, vagy kézbe venni a dolgokat, mert a sérült nagykorú, és tudja, hogy mit fog tenni.

2011. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, számomra ez a kérdés néhány helyen nagyon hiányos.

-Reméljük,nem ússza meg ép bőrrel,mert mi sohasem küzlekedünk/közlekedtünk felelőtlenül!-

Biztos nemfogják lecsukni az illetőt.tehát nemfog baja esni. 2) Szerintem senkit sem érdekel ,hogy ti ,hogyan közlekedtetek,gondolom ez nemszámit.


Azt nemértem,hogy birta a kutya megharapni ? Állt a robogóval ? Gurult? Miért nem hajtott el? Akár le is hajthatott volna az útról. Vagy féket behúz,motort lerak, leorditja a kutyát,megrúgja vagy mittudomén, állitsa le a motort ( szerinted a hangja miatt támadta meg ).


Szó sincs arról ,hogy megkérdőjelezzem a kérdésed,ezeket csak úgy leirtam, szörnyü ami történt, jobbulást a barátodnak.

UI: Ahogy a többiek irták,17 éves kislány vagy,ne üsd bele az orrod, ne legyél olyan mint a többi fiatal,nem te fogod megváltani a világot

2011. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!