Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata váltós autóra van...

Ha automata váltós autóra van jogsim, akkor azt mennyire veszik komolyan a rendőrök?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megállít a rendőr, úgy, hogy kézi váltós autót vezetek mennyire büntet meg? Ha később úgy döntök, hogy mégis szeretnék rendes jogsit, akkor csak különbözeti vizsgát kell tennem vagy újra az egész jogsit meg kell csinálnom?
2011. júl. 4. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Van olyan hogy jogosítvány automata váltóra? Tudtommal ez nem így működik...
2011. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
xD
2011. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
B@szki utána néztem és tényleg... Na de miért nem manuális váltón tanulsz meg vezetni? Ez nem ámérika, itt az autók túlnyomoó többsége manuál...
2011. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Ez nem mozgássérültekre vonatkozik?
2011. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak a mozgássérültekre vonatkozik. Aki automata váltós gépkocsin vizsgázott, annak ez bekerül a vezetői engedélyébe, mint korlátozás. A későbbiekben bármikor - tanfolyam elvégzése nélkül! - lehetőség van hagyományos váltós autón letett gyakorlati vizsgára. Ezt követően a korlátozást törlik a jogosítványból.
2011. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
... a gyakorlati vizsga természetesen rutin és forgalmi vizsgát jelent.
2011. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Ne automata váltóson tanulj.

A váltás a legkönnyebb a vezetésnél, sokkal nehezebb kezelni a forgalmi szituációkat.

2011. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
most lehet offolok de ha én rende "manuál" voltós kocsin leteszem a jogsit akkor ha at akarnék állni autómatára akkor új jogsi kell ? :O
2011. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

A válasz megírásának időpontja: ma 21:15


Nem. Fordítva ez nem áll. Az automata váltós autóra vizsgázottnak azért kell újra vizsgáznia gyakorlatból, ha "normál" járművet akar vezetni, mert ő nem sajátította el a seb.váltó és a kuplung kezelését. Viszont, aki váltós autón tanult (vizsgázott) annak nem kell új kezelőeszközök használatát elsajátítani, ha automata váltósba ül. (Csak átszokni.)

2011. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát én ezzel nem viccelnék. Én rövidlátó voltam, egy éve meg műtettem a szememet, h ne keljen többé szemüveg, a kórházból hazafelé menet megállított egy rendőr, elvette a jogsim, és 85000 forint büntetést kaptam a korlátozás megszegéséért... Mellesleg azóta sem írattam át a jogsimat csak ezért, inkább tartok egy szemüveget az autóban...
2011. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!