Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablaksötétítésnél mi a szabály...

Ablaksötétítésnél mi a szabály ma?

Figyelt kérdés

Le akarom fóliázni a kocsimat,de nem koromfeketére csak egy pár árnyalattal sötétebbre mint amilyen a szinezett üveg.Ebben az esetben nem kell különösebben odafigyelni,hanem mehet körbe,nem?De gondolom a fóliások ezt tudni fogják úgyis....csak gondoltam tájékozódok kicsit.

Te miért fóliáztad be a kocsid amúgy?


2011. júl. 7. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A B oszloptól előrefelé (szélvédő, első oldalablakok) a fóliának a ráeső fény legalább 75 százalékát át kell engednie. Ez azt jelenti, hogy elöl csak "világos" fóliát tudsz alkalmazni, mert a gyári sötétített üvegek is közelítik ezt az értéket. A B oszloptól hátrafelé úgy fóliázol, ahogy tetszik. Arra viszont figyelj, hogy olyan helyen végeztesd el a fóliázást, ahol adnak műbizonylatot is, mert anélkül a fényáteresztéstől függetlenül szabálytalan a művelet.
2011. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nem Magyarországon csináltatom hanem Franciaországban vagy Németországban vagy Angliában akkor mi a helyzet a műbizonylattal?Mert gondolom ennek is EU komfortnak kell lennie.
2011. júl. 7. 20:01
 3/17 anonim ***** válasza:
Németországban tilos az elsö két oldalsó ablakra illetve a szélvédöre bármilyen fóliát tenni.
2011. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha külföldön készül a sötétítés, az nem sokat változtat a helyzeten. Ha itthon szeretnéd vizsgáztatni az autót, akkor az itthoni szabályoknak kell megfelelnie (fényáteresztés és társai) és akkor is kell, hogy legyen egy, a műhely által kiállított okiratod, ami azt bizonyítja, hogy a fólia autófóliázásra való, nem esik le magától, nem rontja az üveg törési tulajdonságait, nem szabadul fel az égésekor semmilyen mérgesgáz és így tovább. Hogy ezt ott hogyan szerzed be, a te bajod, ehhez ismerni kell a kinti szabályozást (lehet, hogy alapértelmezésként adnak ilyet, mert ott is ismert ez a papír, de lehet, hogy nem foglalkoznak vele, mert más a vizsgarendszer).
2011. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az első hibátlanul tudja a magyarországi szabályokat.

egyébként országonként ezek eltérőek lehetnek, ha jársz külföldre rendszeresen, tudd meg, hogy ott mit lehet, és milyen bizonylat kell hozzá.


egyébként a legjobb a gyárilag sötétített üveg, abba a kutya nem köt bele.

2011. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hello! Első ablakokat nem lehet, első-hátsó szélvédőket nem lehet, csak a két hátsó ajtón (vagy mikrobuszon a további hátsó ablakokon) lehet fólia. Illetve az első ablakon is lehet, meg a hátsó szélvédőn is, mutatta nekem a fóliázó, az kb. olyan világos fólia, mint amibe a kaját rakod otthon. Magyarul sz*rt se ér. Azt, hogy hol fóliáztatod, azt megint nem jelent semmit, mivel feltételezem magyar rendszámos a kocsid, amit itthon kell vizsgáztatni. A mienken körbe (kivéve első szélvédő) van fólia, a 4 árnyalatból a 3. legsötétebb. Vizsgánál egy ötösért leszedik a fóliát (papíron) Engem már többször állítottak meg rendőrök, senki nem foglalkozott vele! - Igen, milyen célból sötétítettem az ablakokat? 1. Esztétikai okokból, sokkal jobban néz ki tőle a kocsi, sokkal elegánsabb; 2. UV védelem, nem éget a nap, ha oldalról süt; 3. Idegeneknek nem kell belelátni a kocsiba, hogy mi van benne. Rmélem kielégítő volt a válasz! Bye
2011. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Műbizonylattal az összes ablakot fullra lesötétitheted, de ennek ára van.
2011. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
most láttam egy magánnyomozó iroda autóját, körbe korom fekete az összes ablakok, tükrös is mert láttam benne magamat.
2011. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lehet venni fóliát pár száz forintért amit saját magad ráragaszthatsz az ablakokra. Mert nálunk pl 25 alatt nem csinálták volna meg én meg sokkallok ezért ennyit fizetni.
2011. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

utolsó: igen??? és te magad a kis cannon nyomtatóval nyomtatsz ki Word-el megszerkesztett Műbizonylatot!!


amúgy le lehet sötétíteni korom feketére körbe az egészet csak az nagyon költséges,sokkal többe kerül a munkadíj/műbizonylat!

2011. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!