Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablaksötétítésnél mi a szabály...

Ablaksötétítésnél mi a szabály ma?

Figyelt kérdés

Le akarom fóliázni a kocsimat,de nem koromfeketére csak egy pár árnyalattal sötétebbre mint amilyen a szinezett üveg.Ebben az esetben nem kell különösebben odafigyelni,hanem mehet körbe,nem?De gondolom a fóliások ezt tudni fogják úgyis....csak gondoltam tájékozódok kicsit.

Te miért fóliáztad be a kocsid amúgy?


2011. júl. 7. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

És műszakin tépheted lefelé...


de ez már mellékes

2011. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem akarom koromfeketére...illetve akarnám de nem akarok kellemetlenséget magamnak(igazoltatás,vizsga stb)ezért gondoltam hogy csak olyan enyhe sötétítést csinálok de azt körbe kivéve az elés szélvédő.

Amúgy egyszer régen láttam külföldön egy X5-öst begurulni a kúthoz és az első(!) szélvédője is koromfeketére volt lefóliázva!Máig nem értem hogy hogyan képes éjjel kilátni rajta...mondjuk lehet hogy ő nem is akart :)

2011. júl. 8. 00:11
 13/17 anonim ***** válasza:
én a B oszloptól hátra koromfeketét rakatok, a többire meg semilyet sajna mert gyárilag 75%-osak az ablakok erre max áttetszőt lehetne annak meg nem látom értelmét
2011. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt meg most találtam egy másik kérdésnél:


Az egész autó körbe fóliázható!!!

Az első szétvédő 75% fényáteresztése mellett de a napellenző vonaláig akár milyennel akár 0%-ossal is! Az első oldalsó üvegek 70% fényáteresztés mellett fóliázhatók a hátsó oldalsó üvegek és a hátsó szélvédő akármilyen sötétséggel fóliázhatók akár 0%-ossal is!

Pirka 13 A színezett üvegek fényáteresztése kb 85-90% erre valóban nemlehet felszerelni fóliát mivel meghaladná a megengedett értéket a 70%-ot. De amelyik autó nem színezett üveggel rendelkezik mint pl az enyém arra lehet fóliát tenni amelyiknek 70% a fányáteresztése! Ez a ma érvényes jogszabály! 2011.06.11


Tovább: [link]

2011. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

07-07 20:35-kor válaszolónak:

Mint ahogy a 07-07 20:32-kor megírt válaszomban írtam, műbizonylatot csak olyan fóliára adnak ki, mint a kaja csomagoló fólia otthon, teljesen átlátszó, semmi színezés. Annak meg nincs semmi értelme, úgy néz ki, mintha nem is lenne semmi az ablakon.

2011. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a sötétitett fóliázás mindenképpen legális? Hát akkor már tényleg saját magam intézem!
2011. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*illegális, bocsi
2011. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!