Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jobb az automata váltó...

Miért jobb az automata váltó a manuálisnál?

Figyelt kérdés

Én világ életemben manuálist használtam, néha mentem csak automatával.

De manapság egyre több autóba tesznek automata váltót, pláne a sportautókba.

Miért?


2011. júl. 15. 13:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerűbb így a tervezés. Egy manuális váltónál sokkal több mindenre oda kell figyelni, pl kuplung fogáspont, váltási érzet, a sofőr hibáit kiküszöbölendő túlméretezés, ezek az automatánál nem számítanak. A másik indok, hogy ezeknek az autóknak a tipikus vásárlóinak nagy része nem is lenne képes manuális váltóval elbírni akkora erővel (láttam már S65-ben rakottszoknyás cigányasszonyt).
2011. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem jobb. Csak annak aki nem akar, vagy nem tud megtanulni vezetni. Annak gazdaságosabb és egyszerűbb, meg talán biztonságosabb.

Mert vegyünk pl. egy emberkét aki X-szerre átmegy a forgalmi vizsgán is, végre kap jogsit, plusz semmi vezetéstechnikát nem tanítottak neki, mert fölöslegesnek érezték, hogy terheljék vele, másrészt ez ma már nem divat.

Nem tud időben váltani, nem tudja a kuplungot használni stb. Minden egyes váltás előtt felpörgeti a motort 5000-es fordulatig, biztos ami biztos, meg elfelejt kettesből feljebb váltani és úgy autózik 50-el. A kocsi szétzabálja magáz benzinnel, egyévesen füstöl mint a sz@r, eszi az olajat, a kuplung elfüstöl, kuka az egész. Vészhelyzetben annyit tud reagálni, hogy fékez, vagy gázt ad, de ezt már nem tudja összehangolni a váltó használatával ezért lefullad, nem gyorsul eléggé stb., ebből még nagyobb lehet a baj.

Egy automata váltós kocsival nincs ilyen probléma. Gáz, fék, gáz fék, kormány. Ennyi. Minden más működik magától.

Manapság már mindenkinek van jogsija, mert sokszor nélkülözhetetlen, futószalagon gyártják a vezetőket. Egyre több olyan ember vezet akinek nincs hozzá érzéke, és nem is akar ezzel túl sokat foglalkozni. Persze ez nem feltétlenül az ő hibájuk. Hát le kell egyszerűsíteni a dolgot amennyire lehet.

Persze ez csak az én véleményem. Szerintem az automata váltó hasznos lehet, de elveszi a vezetés élményét. Persze csak attól akinek fontos. Aki szimplán közlekedni akar, az használja nyugodtan.

A Forma 1-es autókban sem automata váltó van. Bár az is igaz, hogy ott nincs kuplung, a motorokban használatos szekvenciális váltóhoz hasonlóak, nem olyanok mint a hétköznapi autókban, a váltáshoz nem kell a pilótáknak elengednie a kormánykereket, ami ekkora sebességnél érthető is. Bár elvileg biztos meg tudnák oldani, hogy teljesen automata váltó legyen, de akkor meg már minek pilóta ugye? Kevesebb múlna a vezetéstechnikán, kevésbé lenne izgalmas az egész. Egyébként azt olvastam, hogy a szabályok nem is engedik az automata váltó használatát. Javítsatok ki ha tévednék! :-)

2011. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem így is szánalmasak az él-motorsportok, nézz meg egy videót 20-30 évvel ezelőttről, nem voltak lassabbak a forma1-es autók, se a raliautók, mégis tudtak kézzel váltani, kuplungolni, és sarokkal gázfröccsöt adni visszaváltáskor... A versenyzőket is futószalagon gyártják most már.
2011. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem okvetlenül jobb, de kezelés szempontjából egyszerűbb, és a technikai újítások mindig az egyszerűsítés, a könnyítés miatt történnek. Ha valaki szívesebben hagyja a váltást a kocsira, tegye, szíve joga. Automata váltó miatt lenézni egy sofőrt nem sokban különbözik attól, mintha azt mondanád: "nézd már, szervókormány van a kocsijában, biztos gyönge ahhoz hogy rendesen megtekerje a volánt!"
2011. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A kézi váltók többségénél jobb egy szimpla DSG. Amelyiknél nem jobb, az nem egy átlagos személyautó.


Egyébként sportkocsiba azért tesznek automatát, mert sokkal gyorsabban vált, mint te vagy én vagy akárki más.

2011. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
70%

Szerintem semmivel sem jobb az automataváltó sőt. Szerintem valamivel többet is eszik mintha szépen magadnak váltogatsz :)

Én pl szépen gurulok a kocsival 50-nel 5.be városba :)

2011. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

„Szerintem valamivel többet is eszik mintha szépen magadnak váltogatsz :) ”


Hidrodinamikussal többet eszik, de az újabb többtárcsás mechanikusak már nem emésztenek fel többletenergiát.

2011. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

@18:20

Azért megnézném, hogy a DSG-t hogy veszed ki autópályán 6-ból üresbe, hogy a lejtőn spórolj az üzemanyaggal. :D Még nem próbáltam, de kétlem, hogy használna neki.

2011. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

@18:54


Főleg hogy szabályszerűen sosem gurulunk üresben, pláne nem pályán és pláne nem 6-ból kivéve....


Amiről te beszélsz az extrém, és nem átlagos felhasználás. Az előző válaszadó arra válaszolt, hogy alap esetben a mai újabb automaták már nem esznek többet egy sima kézinél, sőt ha valaki bénán vált, az automata kocsi akár még kevesebbet is ehet alatta mint a manuális...


A kérdésre válaszolva:

Szerintem azért, mert egyrészt ma már az automata váltó annyival nem drágább, és nem nagyon tudnak már milyen extrát pluszban eladni, ilyenkor marad az automata váltó.


Az új hibridek esetében lehet hogy valamilyen vezérlés vagy más ok esetében pedig eleve jobb ha automata váltós, de ezt nem tudom...


Amerikában már 40-50 éve minden autó automata váltós, csak nálunk volt eddig különleges az automata váltó...

2011. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

@20:05

Na igen, azt aláírom, hogy ha valaki rosszul vezet, annak kevesebbet fog enni az automata. Nagyapám borzasztó lassan közlekedik, mégis 10 liter fölött eszik neki a Suzuki.

Amúgy üresbe kivenni nem hülyeség, ha valaki biztonsággal tudja alkalmazni. Persze, aki még soha nem csinálta, ne az autópályán próbálgassa, de 25% fogyasztáscsökkenést eredményez hosszú távon.

2011. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!