Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos-e (törvényes) az ha...

Szabályos-e (törvényes) az ha én saját kezűleg megújítom az alvázszámot egy régi motorkerékpáron, mivel az az idők során annyira korrodált, hogy már alig felismerhető? Tehát ugyanazt a számot kapja ami volt csak jobban láthatóvá válik.

Figyelt kérdés
Ha ezt én nem tehetem meg, akkor mi az eljárás ilyen esetben?
2011. júl. 16. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem régen Wartburgom volt. Stimmelt a motorszám, de a karakterek (betűtípus) kicsit mások voltak. Műszakin ugye kötelezően megnézték, és feltűnt nekik. Sok 10ezer forintomba került, meg utánjárásba. Még nyomozást is elrendeltek, bűncselekmény miatt.
2011. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem törvényes, az azonosítókhoz elméletileg nem nyúlhatunk. Először valami rozsdaátalakítóval (pl. RO55) próbáld meg lekezelni, hátha kivehetővé válik.

De ha van ugyanolyan típusú beütőszerszámod, ugyanakkora méretben és pontosan rá tudsz ütni, akkor megpróbálhatod. De jobb ha a szomszéd sem látja. :)


Persze olyan apró dolgokra is figyelni kell, mint pl. Pannoniáknál a 8-as számjegy kialakítása, ott két háromszögből van ez a szám, ráadásul ezt mindenki tudja, az eredetvizsgáló/műszakis is.

2011. júl. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!