Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 49ccm-es robbanómotoros...

Davidb kérdése:

Egy 49ccm-es robbanómotoros rollerre kell valamilyen jogsi? És megbüntethetnek ha a járdán megyek vele?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, kell. Egy ekkora motor teljesítménye már minden bizonnyal több, mint 300 W, ezért kerékpárként nem lehet elsütni, valószínűleg segédmotoros kerékpárnak lehet besorolni. Igen, tudom, nem motor- és nem kerékpárformájú, de például a háromkerekű Honda Gyro sem az. Ha pedig segédmotoros kerékpár, akkor M kategóriás jogosítvány, kötelező biztosítás és bukósisak kell rá. Illetve nem mehetsz vele a járdán, mert nem ott van a helye.
2011. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zippozer válasza:

Nem kell hozza semmilyen jogsi (még)! Mint ahogy az elején a quadhoz sem kellett. Majd ha rájönnek hogy ez veszélyes meg h pénz lehet szedni belőle, akkor majd kell rá jogsi. Bukó sem kötelező rá de azért az nem árt ha itt van a fejeden. :)

Nekem is lenne egy apró kérdésem, hátha te vagy valaki tudja hogy Budapesten hol javítanak ilyen rollert? Mert nekem is van egy de ki kell cserélni az ékszíjat.

2011. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nem tudom:)
2011. aug. 13. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!