Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges az hogy elszakad a...

Lehetséges az hogy elszakad a kézifék bovden és a kézifék be huzzva marad?

Figyelt kérdés
Nekem ell szakadt de nem tom hgy hogyan (mert az autót nem csak én hajtom persze ilyenkor senkisem volt)és azóta az autó többet eszik erőtlenebnek tűnik és fórrósoddik a hátsó kerék, nah meg fura búgó hangott hallat ha sokat megyek....
2011. júl. 22. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. A bowden megfogást a kézifék kar alján lévő fél-fogaskerék végzi,ergo ha szakad a bowden, megszűnik,megszűnik a feszítés,ki old a kézifék.


Kerék melegedést kosz/rozsda azaz megszoruló fékmechanika okozhat.,illetve TÉLEN a befagyott bowden okozhat még.

Féktárcsa(hátsó) esetén meg a dugattyú(k) szorulása okozhat meg a féknyeregben,amit tisztítással,illetve megjáratással(szereléses) orvosolnak.

2011. júl. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem elszakadt a bowden, akkor ugyanis kiengedne. Sokkal inkább berohadt a kézifék.
2011. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer úgy maradt benn a fék, hogy a kar teljesen ki volt engedve. Ment az autó 100-at is mint a rakéta, az erejével nem volt gond csak út közben füstölt mind a két hátsó fékbetét és tárcsa már ami maradt belőlük..

A kézifék visszajelző lámpa világitott de azt hittük rossz hiszen a kar le volt engedve, eszerint fék nincs. Hát mégis volt..

2011. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a hozzászólásokat nagyon hasznossak voltak főleg az első....
2011. júl. 24. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!