Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tökéletes értékek mellett...

Tökéletes értékek mellett miért nem fog a kézifék?

Figyelt kérdés
Nos arról volna szó, hogy a műszakin a mérések tökéletes fékerőt mutattak, mégis olyan gyenge a kézi, hogy egy kisebb lejtőn eszében sincs megfogni az autot, és olyan lassu gurulás, kb 10 20 km/ ora környékén felrántva sem történik semmi, alig lassít. Nem értem akkor a műszakin hogy volt kiváló az érték. Javításra van szükség?
2011. okt. 3. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
javításra igen...bovdencsere...
2011. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen valósínű vagy nem volt lekopva még a kézifékbetéted a műszakivizsgán vagy volt olyan rendes a vizsgáztató hogy nem buktatta meg emiatt a kocsidat és kézifék helyett belelépett a fékbe. De ha az neked jobban tetszene hogy emiatt simán visszavágnák a kocsidat egy újabb m,vizsgára ami 20 25 ezer menj és reklamálj legközelebb.. :P


Szerintem neked kéne megköszönni hogy átengedték az autódat a vizsgán. Budapesti vagy fogadom?... :)

2011. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy milyen autod van. A BMW-nel pl. a kezifek nem a hatso fekeket fekezi le, illetve nem azokat, amelyikek vezetes kozben sokat dolgoznak. Egy kulon dobban van a kezifek fekpofaja. Ezzel azt akartam mondani, hogy ritkan van bekopva es gyengebben fog, mint a tobbi. Lehet, hogy most cserelted es azert nincs bekopva. De kulonben a kezifek ritkan fog annyira, hogy erezhetoen fekezze az autot. Szerintem jo a feked. Ha behuzod, birod tolni az autot?
2011. okt. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A BMWknél is a hátsókereket fogják a fékek. Már ha nincs átalakítva bornautozásra. A citroenneknél fogja valóban az első kerekeket a kézifék. Ezzel egyszer megviccelt a haverom. Ő tudta .. Én nem... :D olyan volt mintha satutuféket nyomtam volna odaterültem a műszerfalra..
2011. okt. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet nyúlott a bowden. Hány kattanásig tudod felhúzni a kart? Ha túl magasra lehet húzni, akkor talán lehet még állítani rajta.


Konkrét autótipus alapján könnyebb lenne válaszolni!

2011. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

01h31

Kicsit pontosabban olvass. A hatso kereket, de nem ugyanazt a fekpofat ami aktiv. Hidd el nagyon jol, tudom, hogy mirol beszelek. A hatso kereken tarcsa is van meg dob is.

2011. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ford Mondeorol van szo 2001 es.

Ugyanaz a a fék a kézi is és a lábfék is, nincs olyan belső dob mint a BMW-knél, ismerem azt a megoldást.

Nem tudom mit számit az de nem vagyok budapesti :D

2011. okt. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!