Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol található a kézifék?

Hol található a kézifék?

Figyelt kérdés
Jópár autóban láttam (használtauto.hu), hogy nincs bennük kézifék. Audi, BMW, stb. Ezekben hol található, és hogyan működik? Pl ha automatánál tolatólámpát akarnám ellenőrizni, elég nehéz lenne kézifék nélkül.
2011. aug. 29. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy egy gomb a kézifék, vagy egy kis pedál. Egyébként miért kéne kézifék a tolatólámpa megnézéshez? Rárakod gyújtásra, berakod R-be és megnézed, akár manuális, akár automata.
2011. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy pedig egy kar a két ülés között
2011. aug. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos autómata váltós verdákba a kuplung helyén van egy pedál formájában. Bár ez inkább amerikai autóknál van.
2011. aug. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ezt én sem tudtam így énis köszönöm a választ az 1. válaszolónak
2011. aug. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Mercedes-emben bal oldalon szélen van egy kicsi pedál, az a kézifékem, ugyanolyan kattanó hangokat ad ki, mint a botos.
2011. aug. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A VW Passatban baloldalt a kormány és a fényszórókapcsoló mellett található egy nagy gomb, a kézifék.

Remekül lehet használni emelkedőről indulásnál is, ugyanis a feloldás teljesen automatikus vagyis olyan mintha nem is lenne behúzva a fék, mintha vízszintes talajon álló helyzetből indulnál. Így abszolút nincs visszagurulás.

Másfelől nem tetszik mert teljesen elektronikus, ezért egy esetleges elektronikai zavar miatt vészhelyzetben nem tudod használni.

2011. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!