Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van az hogy nem birok...

Mért van az hogy nem birok finoman elindulni a kocsival?

Figyelt kérdés
taposom a kuplungot eresztem visza a gázt meg egy kicsit nyomom és már egyböl ugy megindul mint az álat bög a motor is.
2011. júl. 25. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
hát ha ugyanúgy vezetsz, mint ahogy írsz is, akkor nincs min csodálkozni
2011. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Gyakorlás kérdése, vagy az autód van rosszul beállítva. Mindenesetre ha más el tud vele motorbőgetés nélkül is indulni, akkor a hibát nem az autóban kell keresni.

Én úgy tanultam anno, h ha elindulunk, felpörgetem az autót 1000-1500-as fordulatszámig, kiengedem a kéziféket és felengedem a kuplungot. Emelkedőn való elindulás esetén ugyanez, csak ott 2000-2500-as fordulatnál célszerű. A kuplungot ne túl lassan (de gyorsan se) engedd fel, fokozatosan! :)

2011. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyakorolj sík terepen. Finoman engedd a kuplungot és amikor érzed, hogy fog (picit megremeg a kocsi), akkor, mintha egy mérleg két serpenyője lenne, úgy engedd fel a kuplungot és nyomd a gázt.
2011. júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Igen,ahogy az előttem válaszolók is írták,falábad van még ehhez.

Gyakorolj,és gyűjts egy új kuplungszerkezetre...:D

2011. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
csináld azt, hogy gyakorlod egy kicsit az elindulást, úgy, hogy nem érsz a gázhoz. csak a kuplungot engeded lassan felfele, és rángatás nélkül el kell tudni indulni az autóval. ha az már simán megy, onnantól nem lesz gondod az indulással.
2011. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több info kéne!


Most tanulsz vezetni, vagy már van jogsid? Milyen autó (benzin vs dízel, hány LE, mekkora motor, stb...)


Szerintem az a baj hogy nem csúsztatod eleget a kuplungot, hanem szinte egy az egyben elengeded a kuplung pedált, gyakorlatilag rá"dobod" a váltót a motorra. Viszont kisebb telj. motor ettől lefulladna, a nagyobb telj. autó kerekei viszont kipörögnek. Ezért kéne tudni milyen autóról is van szó...

2011. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma 10 órakor leírtam a megoldást. nem kell ide több info. akinek nem megy a gáz nélküli elindulás, gyakoroljon. onnantól több gondja nem lesz a kuplunggal, ha az megy.
2011. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!