Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek holnap,22én...

Szerintetek holnap,22én merjek elindulni kocsival egy közeli városba?

Figyelt kérdés

Az utat rendszeresen sózzák, ami azért jó, mert -7fokig nem fagy vagy meg. De holnapra -3 és -12fok közé mondták az éjszakai hőmérsékletet. Szerintetek merjek úgy elindulni, hogy este 8kor indulnék haza? Fél éve van jogsim, minden héten vezetek kb 50Km-et, így szerintem jobban megy, mint azoknak, akik napi 3kmet mennek hetente, ködben már vezettem, jégen is úgy, hogy volt mellettem apukám, de ettől nem képzelem magam Schumachernek. Szerintetek vállaljam be így ha ideadják a kocsit?


A kocsi am egy F astra 4 évszakos gumikkal, de most lett rendbetéve műszakilag így a kocsi miatt nem igazán aggódok, a gumik is a minőségi fajtából valók, nem tudom milyenek, annyi a biztos, hogy 35 ezer volt darabja.


2010. jan. 21. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan elindulhatsz, csak a lehető legóvatosabban és legkörültekintőbben közlekedj! Inkább lassabban vezess hadd előzzenek meg aki gyorsabbnak érzi magát!

Ne tegyél hirtelen mozdulatokat a kormánnyal és a fékezéssel is csak óvatosan!

Remélem segítettem, és jó utat kívánok holnapra neked!

2010. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elindulhatsz, de nagyon figyelj, és ne feledd, ha elkezd csúszni soha ne a fékre lépj!
2010. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
vezettem már ilyen időben, apa már direkt hülyeséget is csináltatott velem, hogy megérezzem, milyen az, ha elvesztem az uralmam a kocsi felett és nagyon rossz érzés volt, ezért vigyázok eléggé mindig, csak van bennem egy természetes félelemérzet havas úton, mert attól, hogy más tud menni az ESP-s ABS-es kocsijával stabilan az úton, én nem biztos, hogy tapadok annyira. A caddynkel lazán merek menni havas úton, mert az tele van mindenféle elektronikával, így nehezen lehet vele fék miatt megcsúszni, csak az a gond, hogy 5en leszünk, az pedig 2személyes.
2010. jan. 21. 19:13
 4/10 anonim válasza:
A 4 évszakos gumik szerintem 1 forintot nem érnek télen.. a legrosszabb téli gumi is jobb, mint a legjobb 4 évszakos gumi... ezt tapasztalatból mondom:) de azért óvatosan ellehet velük menni:P
2010. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha elindulsz akkor nyugodtan, körültekintően, de a gumik miatt tényleg ne bízd el magad, a 4 évszakos nem sokat ér téli útviszonyok mellett!

És az se bátorítson, hogy tele van elektronikával a Caddy, segíteni segít ha baj van, de oda is kell sofőr, attól, hogy van benne ez meg az, ugyan annyira légy körültekintő, mintha ott se lennének, ne hagyatkozz arra, hogy azok majd megvédenek, mert akkor megismered a légzsákot is :D, ne így legyen!!

2010. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van benned felelősségérzet. Ez mindenképpen jó. Ami fontos: mindig számíts arra, hogy előtted téli gumis megy, tehát tarts nagyobb köv. távot (az ugye rövidebb úton megáll). Ha elkezd csúszni az autó, nagyon-nagyon fontos, hogy ne fékezz, mert még rosszabb lesz, csak vedd le a gázról a lábad és motorfékkel menj, és a lehető legfinomabban kormányozz, hogy visszanyerje a tapadást. Jó utat, vigyázz magadra!
2010. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát tudom, hogy a 4évszakos nem a legjobb, de ha nem telik másra, akkor nem tudok mit csinálni, szerintem még mindig jobb télen - nyáron kompromisszummal járni télen abszolút balesetveszélyesen valami nyárigumival.


A caddy-vel pedig nem tudom elbízni magam, mert azzal mindig apa jár, eddig 4szer vezettem fél év alatt, szal azzal nagyon óvatos vagyok, mert nem érzem azt a kocsit, teljesen más mint az opel.


De azért köszi a bíztatást mindnekitől

2010. jan. 21. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:

menj lassabban, tarts nagyobb követési távolságot, fékezéshez inkább a motorféket használd, de óvakodj a hirtelen visszaváltástól, mert akkor is meg lehet csúszni

kanyarok a leggázabbak, főként ott lényeges a kisebb sebesség

2010. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem kötözködni akarok, csak nem értem: 35 ezer volt darabja a 4 évszakos guminak, és azt mondod nem telik többre? 140 ezerből bőven vehetsz egy téli és egy nyári garniturát.
2010. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

utolsónak. Alapból egy kopott nyári volt a kocsin, amit lecseréltünk erre, mondván ez a legolcsóbb megoldás, mint két szett...


Amúgy nem megyek ma kocsival sehova. történt egy dolog, ami elvette a kedvem, ideges vagyok és nem tudnám a finom pedálkezelést alkalmazni...

2010. jan. 22. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!