Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell szakszerűen megállni...

Hogy kell szakszerűen megállni a piros lámpánál?

Figyelt kérdés
szal visszaváltsak egyesig és tartsam behúzva a kuplungot vagy tegyem ki üresbe?
2011. júl. 25. 22:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: tegnap 23:46


akkor esetleg áruld el, miről van szó

2011. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én üresbe kapcsolok,gurulok a lámpáig/előttem álló kocsiig,majd kuplung be és fékrezek,amég meg nem állok
2011. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Vagy fékpedál vagy kézifék. Üresben nem hagyjuk a pirosnál az autót fék használata nélkül. Egy üresben lévő autót elég épp csak megkoccintani hátulról, és már töri is az előtte lévőt!!! Tehát neked lesz egy elől-hátul törött kocsid...

Nekem mondjuk "szerencsém" van, mert automata váltós kocsinál esélyem sincs nem nyomni a féket :) [Ja de, kirakom N-be a váltót...] :d

2011. júl. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
ez egy simson :D úgyhogy nekem nem lesz elölhátul törött kocsim :D vagy majd később :D
2011. júl. 26. 01:51
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"én üresbe kapcsolok,gurulok a lámpáig/előttem álló kocsiig,majd kuplung be és fékrezek,amég meg nem állok"


Ha üresben gurulsz ugyan mi a frásznak nyomod a kuplungot a fékezésnél? Teljesen értelmetlen és csak koptatod...

2011. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Vagy fékpedál vagy kézifék. Üresben nem hagyjuk a pirosnál az autót fék használata nélkül. Egy üresben lévő autót elég épp csak megkoccintani hátulról, és már töri is az előtte lévőt!!!"



Ezért kell nézni a tükröt. Ha látod hogy a mögötted jövő nagyon jön, lehet nyomni a féket. Ha viszont közel s távol senki nincsen mögötted, felesleges nyomni, csak elfárad a lábad :)


Ha a mögöttem jövő már megállt, és jó követési távolságot hagyott, akkor el szoktam engedni a féket. A fék nyomása közben ég a féklámpa, azaz megy bele az üzemóra a féklámpába. Plusz ha sokáig nyomod, a meleg megolvaszthatha a féklámpabúrát (legalábbis régi autónál).

2011. júl. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Simson? Attól függ mennyire könnyen találod meg az ürest.. :P

Ott is ugyanezek vonatkoznak, észreveszed hogy piros, visszaveszed a gázt, kicsi fék, mivel Simson a fordulatszám kis lassulástól is nagyot esik, behúzod a kuplungot, kirakod üresbe, kuplung visszaenged, ha eltaláltad az ürest akkor fékezel tovább. Ha elsőre nincs meg az üres, akkor fékezés közben behúzott kuplungnál tovább keresed, ha megvan kuplung elenged.

Mindezek közben előre és a tükörbe is nézel, egyrészt hogy lásd hol kell megállni, másrészt hogy ne trafáljon hátulról telibe senki.

Ezeken a gépeken nincs sok értelme visszaváltogatni, mivel nem tud olyat a karbi, hogy motorféküzemben nem ad üzemanyagot. Viszont a kinyomómechanizmus itt is jobban terhelődik ha húzod a bal kart, úgyhogy érdemes üresbe tenni ha pár másodpercnél többet állsz.

2011. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!