Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet annak a hibának az...

Mi lehet annak a hibának az oka, hogy "kopogásérzékelő magas bemeneti jel"?

Figyelt kérdés

Benzines autóm motorhibajelzője néha villog, ha üresben jár a motor, ezért kiolvastam, hogy mégis mitől lehet.

Egy másik programmal való kiolvasása során, ez elöző hibát nem írja, hanem, égéskimaradást ír a 4es hengerben.

Hideg indításnál a kipufogó, puffogó hangot ad, nem normálisan, mint melegen.

Menet közben semmilyen hiba nem vehető észre.

A szerelőm - így hogy már a másikkal is kiolvastuk és kidobta a kopogásérzékelő problémát - a porlasztóra gyanakszik.

Ötlete van valakinek, mi lehet a hiba oka?


2011. júl. 26. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A Piezo-elektromos kopogásérzékelő jele akkor szokott magas lenni, ha kopogásos égés tapasztalható, tehát nem a gyújtógyertya gyújtja be a keveréket. A másik program szerint meg nincs is égés. Ha mindkét program igazat mond, akkor lehet, hogy előgyújtás a probléma, hol nagy, hol kicsi. Én mondjuk azzal kezdeném, hogy levizsgálnám a kopogásérzékelőt. Nagyon kíváncsi lettem, hogy mi lehet a baja :)
2011. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg köze lehet az etanolnak is, mivel régebben tankoltam azt is, és ilyenkor sűrűbben villogott a motorhiba jelző.
2011. júl. 27. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:

B@zmeg, akkor miért nem ezzel kezdted.

1., 1 kg benzin elégetéséhez 14,7 kg levegő szükséges. Ugyanennyi E85-höz 9kg levegő. Teljesen más a kettő komressziótűrő képessége.


2., Az etanol az üzemanyagrendszerben lévő lerakódásokat feloldja amik a spriccfej főszűrőjén fennakadhatnak.


3., stb...


A hibának az oka az etanol. Majd azért írd már le, hogy mit kellett cserélni, tisztítani vagy ultrahangozni. Köszi.

2011. júl. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most mentem az autóval kicsit hosszabban, rádugtam megint a laptopra.

Az egyik program azt írja:

4es hengerben égéskimaradás; egy vagy több henger hibás égés

A másik program pedig:

kopogásérzékelő magas bemeneti jel; kopogásérzékelő hiba

2011. júl. 28. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Azt hadd kérdezzem már meg, hogy interfész nélkül csatlakozol-e az autóra? Ha igen hogyan és milyen programmal?


Egyébként még mindig maradok az etanolos álláspontomnál. 100% E85-öt tankoltál vagy keverted? Ha keverted akkor milyen arányban?

2011. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elm 327-el csatlakozok és a moDiag és ScanMaster-Elm programot használom.

Nem mindig felesbe tankoltam, volt, hogy egyik, másik nagyobb arányban, de 100% etanol soha nem volt a tankban.

Szerelőm és én is az etanolon vagyunk, hogy az okozhatta.

Szétszedni, még nem szedtünk semmit se szét.

Szerinted a porlasztót elb@aszta vagy csak tele van dzsuvával?

Vettem most stp-s injektortisztítót, hátha valamit használ.

2011. júl. 29. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hiszem, hogy elbaszta. Max az etanol által kioldott szennyeződések megváltoztatták a porlasztási képet és így gondja támadt az üzemanyag tökéletes elégetésével.


Az injektor tisztító lehet használni fog. Ha nem akkor előfordulhat, hogy a porlasztó főszűrőjén egy gyantaszerű anyag maradt. Ezt ultrahangozással lehet eltávolítani.

Az meg úgy néz ki, hogy bedobják egy mikrohullámú sütőhöz hasonlító gépbe. Ellenben ha ez a baj, akkor illendő az összes porlasztót kiultrahangoztatni :)


Eredményre kíváncsi vagyok :)

2011. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Scanmaster Wladimirtól?

"kopogásérzékelő magas bemeneti jel; kopogásérzékelő hiba"

Hmm, ismerős. Csak nem én fordítottam? De! :-D

2011. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bàr 9 éves poszt, de nem lehet b*zdmeg, hogy a kopogàsszenzort kéne cserélni? Esetleg, ha olavssa a szerző, írjon vissza, kívàncsi vagyok mi lett a megoldàs
2020. nov. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!