Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az opel astránál elinduláskor...

Az opel astránál elinduláskor telsejen fel kell engedni a kuplungot, utána kell gázt adni. Van még ilyen típusú autó?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Több ezer ilyen autó van. Jóval kevesbb mint automata váltós.

Nem kell felengedni. Mert akkor semmi értelme. Mérlegállás. Azaz ahogy engeded fel a kuplungot lassan adod a gázt. A lényeg, hogy ne ugorjon és ne fulladjon le, valamint ne pörögjön full fordulaton a motor indulásnál. Röviden ennyi.

2011. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bocs, első vagyok:

Jóval több mint...


Nem figyeltem.

2011. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
teljesen fel kell engedni a kuplungot? szerintem a dízeles autóknál mindnél fel lehet engedni, nem fog lefulladni. ez attól függ, hogy dízeles, vagy benzines az autó..
2011. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"szerintem a dízeles autóknál mindnél fel lehet engedni, nem fog lefulladni. ez attól függ, hogy dízeles, vagy benzines az autó.."


szerinted.

ha érzéked van hozzá, minden autóval el lehet indulni gáz nélkül.

2011. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Így van, ha nincs semmi hibája az adott autónak, akkor bármelyikkel ellehet indulni alapjáraton a kuplungot érzéssel ráengedve.
2011. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Opel astrával tanultam, és ahhoz szoktam h először felengedem, majd gáz. Itthon meg olyan az autó, hogy kuplung közben kell gáz. Na én meg úgy nem tudtam vele elindulni, lefulladtam állandóan. Meg lehet ezt tanulni 1 hét alatt?
2011. júl. 28. 15:16
 7/14 anonim ***** válasza:
meg. próbálkozz először gáz nélkül elindulni. ha az már simán megy, onnantól adhatsz neki egy kis gázt is indulásnál, de csak érzéssel, nem kell kétezerig pörgetni a motort, egy induláshoz.
2011. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Opel Astrán van, de holtpontttól már indul! Félig nyomom be és engedem fel a kapcsolót szinte mindig és nincs gond!
2011. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha gáz nélkül hirtelen engedem fel a kuplungot az enyém lefullad. Ha csúsztatással, csigalassan akkor mendegél egy picit gáz nélkül előre. De sose próbálkozom ezzel, én mindig normálisan indulok el vele. Egyik lábammal engedem fel a kuplungot, a másikkal közbe meg nyomom a gázt. Igy tanitották. Eleinte nehezen ment a párhuzamos különböző irányú lábmunka de most már el se tudnám képzelni másként.
2011. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen? Minden autóval el lehet indulni csak kuplunggal? Hallottad már azt, hogy alapjárati fordulatszám?
2011. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!