Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bármilyen autóba rakható...

Bármilyen autóba rakható sportlégszűrő? Várható e teljesítménynövekedés kipufogó csere nélkül, esetleg a fogyasztás csökken?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Igen minden autóba tehető. De most ezt komolyan kérdezed hogy várható e a fogyasztás csökkenés? Több levegő jobb égés több üzemanyag.


Teljesítmény növekedést nem fogsz érzékelni. Csak hangosabb lesz a szívó hang.


De a legjobb az ha esőbe felcsap vizet a motortérbe és a levegőszűrő felszívja és kuka a motor.

2011. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a motor erosebb, konnyebben vegzi a munkajat es kevesebbet is fogyaszthat. De szerintem ezt egy probaasztalon lehetne esetleg kimutatni. Ha felteszed ugyis tovig nyomod a gazt, hogy halljad a beszivo hangjat. Az egyik ismerosom vett egy ilyed, de nem minosegeset es szepen lassan a port is bezivta. Az meg mer nem jo a motornak.
2011. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, bármilyenbe lehet szerelni. A szívóhang erősödik tőle és kicsit élénkebben reagál a motor a gázadásra. Viszont érdemi teljesítménynövekedést és fogyasztáscsökkenést ne várj tőle. Gondolj csak bele: a hengerfej csatornái, a keverékképzés, a gyújtás, a kipufogó, a vezérlési szögek változatlanok maradnak, csak kicsit könnyebben jut be a keverék. Nem okoz akkora változást, hogy a hétköznapokban észrevedd. Csak arra érdemes figyelni, hogy ha fémhálós szűrőt veszel, akkor azt időközönként tisztítani és olajozni kell, mert gyorsabban telítődik, mint a papírbetétes. Bár ez itthon nem divat: fel a sportlégszűrőt, hörög-szuszog a motor, 10.000 km után meg csodálkozik a tulaj, miért csörög...
2011. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen autóba lehet rakni (Direkt sportszűrők) , de ezek nem érnek semmit!!


Egy jó sportcég által gyártott Márka/Típushoz gyártott sport légszűrő már sokat javít az autón (persze ez már egy komolyabb árkategória,mint a 6-8-12ezer ft-os direktszűrők)


Amúgy akkor lesz a legjobb ha felraksz egy jó 60as Sportkipufogó RENDSZERT(nem csak dobot) + egy jó típus azonos sportszűrőt! ezzel már javítani tudod!

2011. aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha leömlőt, kipufogó rendszert és sportlégszűrőt rakok az autóba, csökkenteni tudom e érdemileg a fogyasztást?
2015. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előttem szóló leírta, kipufogó csere és típushoz való sportbetét sokat dob. Nekem drága betétszűrőm van és majd 7 literről 6-ra csökkent a fogyasztásom, országúton 90-es tempóval olt 5.8 is(számolt!). Szerintem ha jót veszel megéri, ezekkel a direktszűrőkkel sokra nem mész csak sűrűn kell tisztogatni és figyelni a tócsákra is... Normális sportkipufogó meg nem hangos, de dinamikában az is rengeteget rádob.
2016. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!