Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor leszek rutinos sofőr...

Mikor leszek rutinos sofőr (nő)? SOS!

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és a Férjemmel 1 hónapja van jogsink. Egyszerre tanultunk, ugyanannál az oktatónál, aki nagyon jó fej volt. Ő mindig is az elméleti részben volt jobb én meg a gyakorlatban ( Ő rengetegszer fulladt le, nem érezte az oldaltávolságot, nem reagált mindig jól) Van egy kocsink két hete, DE elég nehéz összpontosítanom vezetés közben. Imádok vezetni és az autókezeléssel nincs is semmi baj. Szinte sosem fulladok le, gyorsan tudok elindulni, stb. Csakhogy lányos zavaromban néha hirtelen megerősítésre van szükségem, hogy jujj, itt ugye lehet jobbra kanyarodni, vagy ha egyenrangú kereszteződésben vagyunk, akkor huha... itt ugye Neki van elsőbbsége? Meg attól tartok nagyon, ha egy olyan helyzetbe kerülök, hogy mondjuk nem jó a lámpa és nincs rendőr!!! Mit csinálok?? De hogy őszinte legyek ha van rendőr, talán mégjobban betojok, mert hirtelen azt sem tudnám mit kalimpál, mikor jelez nekem... Ezeket mind ha otthon megkérdezed nagyjából tudom, de ha benne vagyok a szituban megerősítésre van szükségem sokszor és még csak egyszer nagyon rövid szakaszon mentem egyedül. :(( Lesz ez a vezetés magabiztosabb is? Az még a baj, hogy nem sokat tudok gyakorolni, mert nekem ha munkába jönnék kocsival fizetős a parkoló, meg csak egy járművel kell jönnöm, az is itt tesz le egyből, szóval felesleges is. Hétvégén megyünk, de az nem túl sok. Mik a tapasztalataitok? Ti mit éreztetek kezdőként? Mikor és mitől lett jobb?? Volt koccanás, vagy szabálysértés?? SOS!
2011. aug. 5. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez sok mindenen múlik!

1.Ki mennyire tud ráérezni a dologra és milyen gyorsan fejlődik és milyen adottságokkal van megáldva.

2.Milyen sokat tudsz gyakorolni(ha jó alapokra építesz akkor egyértelműen jobb sofőr leszel).

2011. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%
nőként sosem leszel rutinos sofőr ......
2011. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem leszel ennyire ideges, akkor menni fog - ha elmémetben tudod, hogy mikor kienk van elsöbsége, akkor csak idö kérdése.


Az elsö lét válaszolóval meg ne foglalkozz, mert tipikusan azok, akik el vannak maguktól szállva, észt azt hiszik, rajtuk kivül senki sem tud vezetni (és mellékesen ezek okozzák a legtöbb balesetet).

2011. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rutin, csak minél több gyakorlással szerezhető. Nálad (is) 2 alternatíva van. Van egy olyan fogalom, hogy "közlekedési látásmód." Van, akinél ez fejlettebb, másoknál gyengébb. Ez lényegében azt jelenti, hogy az elméletben (és a kevés gyakorlattal) megszerzett közlekedési, járműkezelési alapképességeket az adott ember milyen hatékonysággal tudja a gyakorlatban biztonsággal alkalmazni. Számos, korábbi tanítványommal ma is tartom a kapcsolatot, és elég vegyes a kép etéren. Vannak olyanok, akiknek kb fél éves (rendszeres!) vezetés, közlekedés után már nem kell rémülten és hosszasan elgondolkodniuk egy-egy forgalmi helyzet felismerésén és a helyes döntés meghozatalában. Másoknak sokkal hosszabb gyakorlati időre van szükségük ahhoz, hogy ez az úgynevezett közlekedési látásmód javuljon, erősödjön. Hogy te melyik kategóriába tartozol, azt az idő fogja eldönteni. Mindenesetre két alapszabály van a frissen szerzett jogosítványosoknál: 1. Minél többet vezessen, közlekedjen, kezdetben legingább nem zűrös területeken. 2. A rendszeres vezetés kezdőknél elengedhetetlen, mert ebben a fázisban a nagyobb kihagyások gátolják a beidegződések kialakulását. És még egy dolog: nagyon fontos, hogy tudatosan figyeld magad, és értékeld az esetlegesen elrontott helyzeteket. Ha tudsz értékelni, akkor tudsz javítani is. Kitartást és balesetmentes közlekedést.
2011. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
amikor már nem a műszakiságát látod az autónak, nem azon gondolkodsz mikor melyik sebességbe kellene tenni, hanem ez gondolkodás nélkül megy és érzed is az autót, nem csak logikailag, meg ésszerűen vezetsz.
2011. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

>> itt ugye lehet jobbra kanyarodni, vagy ha egyenrangú kereszteződésben vagyunk, akkor huha... itt ugye Neki van elsőbbsége?


Most már értem, miért volt az oktató nagyon jó fej... Ez a nagyon jó fej tkp. halálra ítélt titeket. Mennyit tejeltél le a vizsgán ? Mert az nem létezik, hogy egy vizsgabiztos ne lássa hogyan vezetsz: ha átenged a vizsgán, azzal ő is halálra ítél.

Mit lehet tenni ? Áldozz rá pénzt és vegyél utólag néhány órát egy egy rendesebb oktatótól. Mondd meg neki, hogy a jogsi megvan, de szeretnél biztosabb lenni. Továbbá arra is áldozz pénzt, hogy teletöltsd a tankot és kimenj a város szélére és vezess minél többet, sok hétvégén keresztül. A gyakorlattal (és csak vele) megjön a biztonság is.


És nézd át egy hozzáértővel a Kresz-t is. Az megbocsáthatatlan, ha valaki egy útkereszteződésben nem tudja, kinek is van előnye. Meg akarsz halni föltétlenül ?

2011. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mandoshawan-nak nagyon köszi és annak aki még értelmes és bíztató választ adott, várom a többiek tapasztalatait és tanácsait is. Igen, tudom, hogy sokat kéne mennem, de írtam, hogy munkába nem érdemes, este, mikor af érjem megjön, meg már nincs erőm. de szombat vaásrnap sokat vezetek :) remélem hamarosan javulni fog... :)
2011. aug. 5. 12:09
 8/12 A kérdező kommentje:
NEM TEJELTEM semennyit!! Átengedett elsőre (Mindenhol elsőre sikerült minden) és mondta a vizsgabiztos, hogy látta, hogy van érzékem a vezetéshez, csak izgultam és bizonytalan voltam néhol, nem ismertem fel egyből a helyzeteket, de jobb lesz, csak gyakoroljak előlre megtervezett útszakaszokon sokat! És tényleg jól megy, csak néha bizonytalan vagyok. Szerintem nem ezzel van bárki is halálraítélve, hanem azzal, ha részegen 200-al tép az utakon és más hal meg az Ő felelőtlenésge miatt!!! És az lehet, hogy ettől még tudja, kinek van elsőbbsége a kereszteződésben.. Na melyik a jobb???
2011. aug. 5. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok százezret levezettem már,budapesten...


De ha rendőr hadonászik előttem...akkor a szerencsémre bízom magam,követem a többi autós reakcióját..:DDDdd

2011. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem járj munkába biciklivel. Nem kell aggódnod a parkolás miatt, a közlekedésben sokkal inkább részt veszel, mérd fel a helyzeteket, gondolj bele kinek van elsőbbsége, és add is meg neki, ha van időd felmérheted hogy autóval mit kellene tenni. Ha nincs lehetőséged annyit kocsit vezetni, akkor bringával próbálkozz. Szabályokat tartsd be, nehogy elkanászodj :D
2011. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!