Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » APRILIA RX 50 szerintetek...

APRILIA RX 50 szerintetek mien motor?

Figyelt kérdés
most lett meg az m jogsim és van egy kis félretett pénzem endurot szeretnék venni szerintetek? ez jó motor?
2011. aug. 9. 20:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
de igen tudom ezekre a válasz de mint látod a kérdést nem azt kérdeztem hogy 4 üteműt vagy 2 üteműt vegyek hanem azt hogy az rx milyen motor mert hogy ilyet szeretnék venni személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi nem pedig arra hogy hány ütemű
2011. aug. 9. 23:29
 12/15 bandicut válasza:

ez egy jó választássztem csak jól jár vele az ember

alkatrész is van hozzá stb.

2011. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Valamelyik "okos" írta, hogy a mindegy mid van robogó, enduro, cross évente dugózni kell... Na ehhez annyit tennék hozzá, hogy van egy Yamaha Aerox-m 70ccm, Yasuni R, speed control, x kevlar, 19-es karbi és a többi és a többi(direkt írtam 2-szer)... és még se kell dugót cserélnem... pedig vettem hozzá újat és mondta a szerelő nem szakszervíz félreértés ne essék, hogy nem kell csere, mert normális olajzás + olaj és még a benzinbe is rakok olajat... igen tudom gyárilag a 19-es karbin nincs olajzás, de mi meg oldottuk... Na szóval a dugó cseréről ennyit! Amúgy nagyon jó választás a rx50 most én is le szeretném váltani:)
2012. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Tolmaten ***** válasza:
Azért kellett újradugózni mert üzemórás és/vagy túl sok motorféket használsz. 2T-n NINCS motorfék ÉRTEM?:D Egyébként az apri pláne az Rx egyik hanem a legjobb 50-es.
2012. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 ZoltanZlatan válasza:

Kedves bix! Azt kérdezted hogy a motorok kivitele között mi a különbség. Az a különbség az endúrók és a krossz motorok között hogy a krossz gyorsabban, erősebben pörög és nem a gazdaságos szolíd motorozásra találtak ki hanem motokrossz versenyekre. A krossz motorok bizonyos óraszámig bírják (kb.50) utánna pár alkatrészt ki kell cserélni,javítani. A 4t Vs 2t veszekedésre is válaszolnék: A 4ütemű motorok kevesebbet forognak, ennél fogva kevesebbet fogyaszt, tovább bírja, és olcsóbb,egyszerűbb a karbantartása is. A 2ütemű motorok többet forognak (ez persze a főtengely hosszúságától és még sok mindentől függ) , nyomatékosabbak , tőbbet fogyasztanak, és több odafigyelést igényel.


Miért baj, ha valakinek robogó kivitelű motorja van és dolgozni jár vele? Nem attól lessz a motor "motor" hogy nem fokozatmentes automata váltó van benne hanem 4-5-6 sebességi fokozat.


KEDVES KÉRDEZŐ! Az Aprillia RX-et jó motornak tartom. Jó fogyasztás, jó hűtés (legfontosabb, ha a hűtés nem jó, akkor semmisem). Sok RX mászkál az utckon és terepen. Sokan fel is fúrják a hengert, ez azt bizonyítja hogy a hűtése valószínűleg megfelelő. Ha még nem vásároltál motort AJÁNLOM hogy hívj magaddal egy hozzá értő szerelőt akiben megbízol. Inkább vegyél egy rosszabb esztétikai állapotban lévő motort 70-90 ezerért mint egy fullosnak kinézőt 140-160- ért. Mert majdnem mindegyik motorra költeni kell, és nem mindegy hogy a 80 -ra költessz 40 ezret vagy a 160- ra. (én is így tettem)

2015. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!