Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a leggazdaságosabb...

Melyik a leggazdaságosabb fogyasztású kisautó sokat utazó fiatalnak?

Figyelt kérdés
Olyan kisautóra lenne szükségem, ami nem drágább 4-600.000 ft-nál, és nagyon-nagyon keveset fogyaszt. Már ha van ilyen.. köszi! :)
2011. aug. 10. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Árban nem tudom de állítólag a VW Lupo 3L egész keveset eszik. Viszont elég pici autó :)


Esetleg Suzuki Swift ami még nem eszik sokat.

Seat Cordoba 1,6 7,5-8 literrel is beéri városban ahhoz képest még az sem eszik sokat.

2011. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
jaja, lupo 3l tdi, de az nincs meg 600-ból. Viszont a régebbi szívódízel VAGok megvannak akár 4.5literből is. Ezek már bőven megvannak ennyiből.
2011. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Suzuki Alto. Országúton, nagyon spórolósan vezetve télen sem megy 5 liter fölé. Nyáron a 4 litert is meg lehet közelíteni. Nagyjából ilyen takarékos a régi (2005 előtti) Swift is.
2011. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az első dolog amit el kéne döntened hogy mi az az üzemanyag amit bele akarsz tölteni. Gyakorlatilag majdnem minden szóba jöhet, lehet még viszonylag olcsón benzines autót is találni, de azt csak kicsit. Dízelből már vehetsz nagyobbakat is ha nem állsz állandóan a gázon, benzin/gáznál meg gyakorlatilag egész szép méretű autót is vehetsz már. Azt írtad sokat utazol, én ezért az ultra-kicsi autókhoz tartással közelítenék a helyedben, kevés olyan van ami tényleg igazán kényelmes tud lenni hosszú távon, ezért érdemesebb a másik kettőt nézelődni. Dízelben nem kapsz csak régebbi autót, ezt el kell fogadnod, viszont ha jót fogsz ki sokat spórolhatsz. A benzin/gáz szettel felszerelt autó nagy érték, ezért azon is érdemes filóznod hogy veszel mondjuk valamit inkább 300-400 körül és kispórolod az LPG-szett árát (150-200). Én személy szerint az utóbbira szavaznék, de a döntés a te kezedben van.
2011. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A Lupo 3L drága.

Jó tanács: ne vegyél 1,6-os motorral kisautót, ha kis fogyasztást akarsz.

A nagyon keveset evők közül pár:

Citroen AX Diesel: ebből van 1,4-es és 1,5-ös is. Szívódízel, örökké tart, alig eszik 4-5 litert, viszont tetűlassú.

Ugyanez a kategória: Peugeot 205 Diesel, Citroen Saxo, Peugeot 106 Diesel. Nem kell félni attól, hogy franciák. Nem lesznek olyan megbízhatóak, mint egy Toyota, de a franciáknál általában a túlbonyolított elektromos kütyük mennek tönkre, ezek a kisautók pedig ezektől javarészt mentesek.


Lehet még akár kettes Golf is, vagy dízel, vagy a legkisebb, 1,3-as motorral. Az újabbak közül ajánlható bármelyik SDI-motoros VW-csoport termék, bár félő, hogy ezek még túl drágák. Skoda Fabia, VW Polo például.


Előfordulhat még akár Maruti 800-as is. Ez keveset eszik, és bár nem üzemeltethető problémamentesen, de gombokért kapható hozzá alkatrész.

2011. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne vegyél öreg autót (AX, 205). Inkább egy fiatalabb benzinest vegyél. Ha kicsit többet is fogyaszt, mint egy dízel, olcsón javítható, ha kell egyáltalán. A Suzukik (jó értelemben is) nagyon igénytelen jószágok.
2011. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne is keress tovább!

[link]

Nem volt ilyenem, de első autónak mindenki azt mondta, hogy ilyet vegyek. De én nem ilyet vettem :)

19/F

2011. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Régi swift.

Nekem az 1,3-as 5,5-tel megy.

Ha kell, azért pakolni is lehet bele, ha kell, meg is lehet ugrasztani kicsit a jószágot...

2011. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez ugyan egy százassal hosszabb de a 3 literes fogyasztása verhetetlen!!

[link]

:D

2011. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pingi88 válasza:

A fogyasztás "nem csak" a motortól függ... a vezetési stílus is döntő! Cimborámnak kölcsön adtam egyszer a kocsim és 300km után 1.5l-rel nőt a 100km-s átlaga úgy, hogy többet autózom vidéki városban, mint ő volt... ennyivel lazábban nyomom a gázt, váltok és nem nagymama tempóban közlekedem!

Ha márt az üzemanyagáraknál tartunk! Az autógáz tényleg jó, olcsó! Viszont az autó amibe belerakod nem egy pár százezres legyen, mert egy régebbi kocsinál számolni kell az egyéb fenntartási költségekkel, mert nagyobb az esélye, hogy többször látogatsz egy szervívbe, mint egy drágább, de újabb kocsival! És most jön a 3 hónapos autó története ami többet volt a szervizbe, mint az úton, ismerjük! De ott a 14 éves autó amit 5 év alatt csak műszakira, meg a kötelező szervizbe kellett vinni! Ezekre ne hallgass, szerencse kérdése, valakinek van, valakinek nincs!

Motorok + ami körülötte van! HDI - dízel, francia (már fujjognak:D, pedig jók), keveset eszik és elnyűhetetlen motor! Körülötte ott a Peugeot 206-os kaszni! Kicsi, fürge, kényelmes (francia autók általában azok) és nem is egy borzadály(ízlések és pofonok)... Citroen C2 - ugyan az a HDI moci, ez is kicsi, de vigyázz, ez csak 4 személyes, de kényelmes! Ha dízelt veszel akkor HDI, volt egy 206-os teszt 1.4es HDI motorral 4les átlagfogyasztás!

A buktató, hogy, ha valami elromlik a dízelmotorban az sokkal drágább, mint a benzines szervize!

Ha engem kérdezel maradok a normális vezetési stílusnál és az 1.4-es max. 1.6os benzines erőforrásnál... ésszel el lehet menni velük 6les átlagot vegyesen!

Ha pedig autó akkor reklámoznék én is egy honlapot: totalcar.hu/nepitelet ! Autó tulajdonosok írnak a saját kocsijukról véleményt... viszont ez is szubjektív... el kell olvasni egy autón belül több véleményt és azok a hibák amik sokaknál visszajönnek arra érdemes odafigyelni! Olvastam egyszer olyan egy 1.4les 8 szelepes kis kocsiról, hogy az "okos" csak 11l-es átlagot ment! Ez baromság, nem az autó baja! Ki kell szűrni ott is a dolgokat!

2011. aug. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!