Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Életem első BMW-ét szeretném...

Életem első BMW-ét szeretném megvenni. Mire figyeljek oda vásárláskor? Mekkora fenntartási költségekre kell felkészülnöm ennél az évjáratnál és típusnál?

Figyelt kérdés

Ezt az autót néztem ki:

[link]


2011. aug. 15. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:

220-260 e km között kell majd egy turbót cserélni (ez egy számolható kopó alkatrész, ennyit bír).


Nyilván a használattól is függ, de a mienken a féktárcsa sokkal többet bírt, mint a gyári előírt, 240e km-nél lett cserélve először... Mondjuk ebbe sok sztráda volt.


Ezen kívül a szokásos fékbetét - olaj - szűrők és gumi kombó.

2011. aug. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ahogy elnézem ez szép állapotú, és nem is sokat futott. Mivel 2008-as, szerintem rozsdát nemigen találsz. A lényegesek az irányítás, felfüggesztés, fék, elektronika, mennyire volt hajtva a motor. Nézd át rendesen, próbáld ki, és azután vedd meg. Sok sikert! :)
2011. aug. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy bmw-nél igen magas alkatrészárakra kell számítani. A futómű a rossz utakat a motorja pedig a magyar gázolajat nem bírja...
2011. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan 100-150 ezer forint között egy hónapban, attól függ mennyit mégy vele, ha sokat akkor lehet több is.
2011. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt a 150e / hó baromságot honnan vetted? Levezetnéd?
2011. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Levezetem:

-Kötelező évi 30-40 ezer forint

-Teljesítményadó évi 90000 forint

-Ha megy vele mondjuk évi 35.000 kilométert (reális és ez csak a fele annak amit eddig mentek vele évente, bár írtam hogy ettől sok függ) akkor összesen 850.000 forintot tankol el (+-árváltozás és fogyasztás, én mivel automata 6,5l/100km-el számoltam)

-Mivel az autó túl van a 100.000 kilométeren ezért a BMW szervízprogramja már nem érvényes rá (bár talán amikor ezt átvették a kereskedőtől olyan még talán nem is volt), úgyhogy olyan évi 250 ezer forintos szervízköltséggel lehet számolni (lehet kevesebbért is persze, csak nem biztos hogy jó ötlet kínai gumit tenni rá meg tescos olajat önteni bele, illetve hozá nem értő autószerelőhöz vinni)

Összeadva ezt a rövid kalkulációt a fenntarátsi költség így 1230000 HUF jön ki ami hónapokra lebontva 102500 forint. Ez az összeg persze távol van attól hogy pontos útmutatást adjon, lehet egy picivel olcsóbban is (csak nem biztos hogy megéri), de leginkább csak drágábban.

2011. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Még annyit kérdeznék hogy szerintetek a benzinest vagy dízelest éri meg venni, és miért?
2011. aug. 15. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

"-Kötelező évi 30-40 ezer forint

-Teljesítményadó évi 90000 forint

-Ha megy vele mondjuk évi 35.000 kilométert (reális és ez csak a fele annak amit eddig mentek vele évente, bár írtam hogy ettől sok függ) akkor összesen 850.000 forintot tankol el (+-árváltozás és fogyasztás, én mivel automata 6,5l/100km-el számoltam) "


Ezt MINDEN autóra ki kell fizetned bakker! Nehogymár ez BMW specifikus fenntartási költség legyen...

2011. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!