Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól sejtem, hogy ha az akkusar...

Jól sejtem, hogy ha az akkusaru elkezd penészesedni akkor lassan vége az akkumnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 05:10
 1/6 mantis religiosa ***** válasza:
83%
Nem, nem jól sejted. Amit ott látsz az rézgálic, vagyis az akkumulátorsav és a réz kábelsaru galvanikus reakciójának végterméke. Teendő: drótkefével tisztítsd meg a sarut, és ellenőrizd(nézesd meg) a savsűrűséget. Tönkremenetelnél gyakran lemerül, indítózáskor pedig pezseg a folyadék cellazárlat esetén. Nyáron ritkán van gond, az első igazán hideg téli reggel választja meg az akkumulátorokat.
2011. aug. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg jól sejted,lassan meghal az akku,főleg ha már több mint 4-5 éves
2011. aug. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már megint olyan válaszol,aki életében nem látott akkut..:S



Az nem penész,hanem az igénytelenségből fakadó oxid-kicsapódás,mely gyakran okoz indítási problémákat.

Letisztítod,bekened szilikonzsírral,és soha semmi bajod nem lesz vele.

2011. aug. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Meg áll az eszem! Remélem jogsit nincs! Na, csak azért, mert a jogsi megszerzése alapfeltétel a 8 általános iskola elvégzése, ott pedig fizikát, biológiát tanítattak (volna) Neked is!
2011. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy hívják ezt a jelenséget, hogy "cunderes" az akksi.

Megfogod és sima vizet öntesz rá, megtisztítod (a meleg jobb).


És NEM!, ne félj nem fog megrázni :D

2011. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

15éve van autóm, motorom, de ezzel a jelenséggel még soha nem találkoztam.

A sarukhoz eddig csak annyit nyúltam, hogy leszedtem ha véletlenül heggesztettem valamit az autón.

2011. aug. 15. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!