Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így lehet jogosítványom?

Így lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés

A szemvizsgálatokon az jön ki, hogy a bal szememre viszonylag jól látok, a jobb szememmel meg csinálhatnak bármit, csak homályosan, alig. A szemüvegemen az egyik lencse +1,5-ös, a másik nullás (jobb szemem), mert ha +4-es lencsét raknak be ugyanolyan homályosan látok, csak nagyobb tárgyakat...


Lehet így jogsim?


2011. aug. 18. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet. félszemű embereknek is megadják az úrvezetőit.
2011. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Már nem azért, de ha pluszos a szemed, akkor csak közelre látsz rosszul...
2011. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem -1.75ös mind a kettő, ennek ellenére nem kell szemüvegben vezetnem
2011. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pluszos a szemüvegem. Ez fix, mert volt negatívos egy h*lye orvos miatt és amikor egy éve mentem megint egy másikhoz, mondtam, h. anyu olvasószemüvegét használom néha, mert a másik nem ér semmit. Akkor lett pluszos az állandóm.


Könnyebben tudok tőle olvasni, szóval lehetséges, h. a bal szememmel tényleg csak az olvasással van gond és távolba és tisztábban látok.


A jobb szememmel viszont sehogy nem látok jól. Se mínuszossal, se pluszossal. Azzal nem látok rendesen és kész, bár tény, h. vak nem vagyok. De ez lehet kizáró ok?

2011. aug. 18. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a háziorvos megadja az alkalmasságit akkor lehet.

Segédmotorra nem kell alkalmassági úgyhogy arra leteheted.

2011. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!