Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 hónapja van jogosítványom....

2 hónapja van jogosítványom. És elég sűrűn lefulladok az autóval elinduláskor! Tudom, hogy mit kell kezdenem a lábaimmal, de mégis sűrűn előfordul:Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 14:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Te olyan vagy mint én. Ezért vettem automata váltós autót. Neked is azt ajánlok.
2011. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ezért még nem kell automatát venni. Majd belejössz szépen.
2011. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Még nem vagy ehhez hozzá szokva. Elején velem is ez volt sokszor lefulladtam mert mindig leugrottam a kuplungról de aztán belejöttem és nem fordult elő.
2011. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mégis mennyi idő mire "belejövök?"Ugyanis ez miatt nem nagyon merek bemenni a városba.Tudjátok,lámpák,zebra,gyalogosok stb.
2011. okt. 22. 14:19
 5/23 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály, van aki hamar ráérez, van aki sohasem fog. Vezetni kell minél gyakrabban, és belejössz.
2011. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
kuplungolj jobban, inkább bőgjön fel kicsit a motor minthogy lefullaszd.
2011. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
félek,hogy valami baja lesz a kocsinak,ha "Kuplungolok"
2011. okt. 22. 14:46
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Adj több gázt, ennyi. Aztán ha már belejöttél, kísérletezhetsz, hogy mindig kevesebbet adsz, és érzed, hogy menni fog.
2011. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez itt a baj:


"félek,hogy valami baja lesz a kocsinak,ha "Kuplungolok"

"


Namost azzal hogy félsz, és nem csinálod rendesen, "férfiasan", pont hogy ezzel "gyilkolod" szegénykémet. A motornak azért nem használ ha lefullad. Jó komolyabb baja sem lesz tőle, de nem érzi jól magát eközben...


Mondogasd magadban és gondolj is arra, hogy nem lehet baja az autónak, ha nagyobb gázt adsz, és jobban csinálod. Arra lett kitalálva, az az üzemszerű működés. Lehet hogy hangos, meg úgy érzed bántod, de hidd el nem! Ez ugyanolyan mint amikor egy nő szex közben úgy sikoltozik mintha éppen meg akarnák ölni... pedig dehogy... pont ellenkezőleg...


Szóval adjál normális módon gázt, kicsit csúsztasd, tartsd meg és hidd el semmi baja nem lesz. Eleinte nyugodtan adhatsz több gázt is, attól sem lesz baja!


Ha pesti vagy, és gondolod összefuthatunk szívesen "korrepetállak" elindulásból, 1 óra és úgy fogsz indulni mint schumi. Viszem a 20 éves járgányomat is, ha azzal el tudsz indulni, akkor már bármivel ;P


Azért van ez, mert parázol. Tessék elfelejteni hogy baja eshet az autónak. Nem lesz baja! Adj gázt!

2011. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én 8 éve vezetek. Még versenyszerűen is szoktam pályán gyakorolgatni. Egy gyengébb autóval velem énvelem is olykor ez megesik. Amúgy van erre egy megoldás. lépésbe menést gyakorolj egy autóval valami üres parkolóba vagy placcon. minél lassabban tudsz vele menni annál jobban fogod tudni a kuplungot kezelni. (lábalni) :) A dízel autókat amúgy nehezebb lefullasztani.
2011. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!