Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó jogositványból az orvosit...

Autó jogositványból az orvosit meg lehet úgy szerezni hogy nem kell be menni kivizsgálatra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. A doki azért6 vállal felelősséget, akit maga vizsgál meg.
2011. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van olyan háziorvos, aki csak írja a papírt és kész.
2011. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A te érdeked is hogy közlekedés közben ne okozz egészségügyi okok miatt balesetet. Annyi egyébként az egész hogy bemégy a háziorvosodhoz, adsz neki hatezer (azthiszem ennyi) forintot, ő megnézi hogy van-e valami bajod (vérnyomás, testúly), ha nincs akkor már adja is a papírt, 2 perc az egész. Ha meg van valami problémád akkor lehet hogy elküldd valami szűrővizsgálatra, de azt nem kötekvésből vagy pénzkeresésből teszi...
2011. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

SZerintem inkabb menj be, sajat lelkivilagod miatt is.

Az elsonel en is bementem. Hosszabitasnal csak bekuldtem a jogsit anyuval (ment gyogyszert iratni) es visszahozta a lepecsetelt jogsit (anno regi jogsinal)

2011. aug. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szemet is vizsgálnak? Mert monták nekem olyat is ha egyik szememmel nem látok tisztán akkor jogsim soha nem lehet, ez igaz? Más meg azt mondja ha kicsit baj van az egyik szememmel akkor szemüveget kell csináltatni. Most akkor mi van ilyenkór?
2011. aug. 20. 09:11
 6/9 anonim válasza:

Nézik a szemet is, jogsid lehet, attól, hogy rossz a szemed, de akkor csak szemüvegben/kontaktlencsével vezethetsz, amit bele is írnak a jogosítványba.

Amúgy van egy dioptria szám (0.5 ??? körül, de nem vagyok benne biztos) ami alatt nem kötelező a szemüveg se...

Ha ennél rosszabb a szemed magadnak se teszel rosszat egy szemüveggel, még ha nem is állandó, mielőtt még a másik szemed is hozzá romlana, mert megeshet...

2011. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Haverom mesélte, hogy az ő autósiskolájuk rendelt egy orvost, és mint utólag kiderült, csak a pénzt kellett odaadni, és az iskolától mindenki szépen megkapta a papírt. Az ilyen orvost örökre eltiltanám a szakmától, aztán felőlem sírhat az alacsony fizetése miatt.
2011. aug. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a szemproblémát felszínre kerülésétől félsz, akkor előbb menj el magadtól egy szemvizsgálatra, csináltass szemüveget vagy vegyél kontaktlencsét. És utána mehetsz a jogsialkalmasságira. Abban igaza van annak, aki írta, hogy ön és közveszélyes dolog lenne a forgalomban részt venni olyan eü hibával, ami a vezetést akadályozhatja vagy ronthatja. Mondjuk azt túlzásnak tartottam, volt az ismeretségemben olyan, akinek le kellett vetkőznie és alapos "sóhajtson" vizsgálatot végeztek sima jogsihosszabbításhoz. Szerintem egy átmeneti bronchitis még nem akadálya a hosszú távú autós életnek, de egy rossz és nem korrigált szem annál inkább.
2011. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Tesók!!!;)
2011. aug. 21. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!