Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Úgy hallotam felemelik a...

Úgy hallotam felemelik a korhatárt B kategóriás jogosítványbol igaz ez?

Figyelt kérdés
Arra viszont nem vagyok kíváncsi hogy nagyon helyes ne is kapjanak a 17 évesek jogosítványt mert nem azt kérdeztem miért emelnétek fel!!
2009. nov. 17. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lassan 5éve terjeng ez az álhír, nyugi, nem fognak ehez hozzányúlni, gondolj csak bele, a legtöbb ember 17-18 évesen teszi le a jogsit, amit ha felemelnének 21, akkor legalább két évig alig térne be valaki az autósiskolákba, amik így csődbemennének, melynek következtében sok - sok adóforint nem folyna be az államkasszába + a csődbement autósiskolák alkalmazottjaik is munkanélküliek lesznek. (nem az okatókra gondolok, hisz nekik általában két állásuk van, hanem a háttérmunkásokra, pl könyvelés és hasonlók)
2009. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tényleg kb 5 éve van ez a rémhír. Mikor én 17 voltam egy hónappal későbbi időpontra mondták, hogy 21 lesz a korhatár. Rohantam beiratkozni tanfolyamra. Egy hónap múlva kiderült, hogy kamu volt. Most 19 vagyok, holnap lesz a forgalmi vizsgám, majdnem egy hónap hiján két évvel az ijesztegetés után.

Csupán ennyire sz*rtam le utána, hogy mi lesz.

Nem akartam, hogy 21 évesen lehessen csak jogsim, kb 19-et akartam, most annyi vagyok.

2009. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
első!! nem 3 évig nem mennének be, mert nem csak a mostani 17 évesekről van szó, 17, 18, 19, 20 és 21 évesek minden évben lesznek, és le fogják tenni a jogsit, csak nem mindenki megy, hanem csak az a szint
2009. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem emelik fel. Amúgy én tojok bele, én már 23 vagyok :) Nekem nem fizette ki anyu-apu...
2009. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezt csak azért találhatták ki hogy aki elhiszi minél hamarabb menjen vizsgázni nehogy lemaradjon?? :S
2009. nov. 18. 07:10
 6/13 anonim ***** válasza:
volt valami ilyesmi hír, hogy az eu miatt felemelnék, de ez hülyeség volt, de az emberekben benne maradt...
2009. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
22:13-as vagyok, na most érdekelne, hogy csak és kizárólag én miért lettem lepontozva. Válaszoltam a kérdésre, nem?
2009. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mellé nyomtam bocsi köszi a választ!!
2009. nov. 18. 22:15
 9/13 bumbi02 ***** válasza:
hát én 16 vagyok de én azt mondom hogy lenne értelme feljebb emelni...nemc sak az autot hanem mindet segédmotorkerékpárral kezdve... fél éve vezetek forgalomban (azóta van jogsim, A1re) és nem egyszer okozott az gondot hogy 14 évesek kivágnak elém ugyhogy épphogy megtudok álni aztán ők meg menőnek tartják magukat ezért.. mivan h ha nem tudtam vna megállni? 16 évesen zökkenömentesen vezetek viszonylag lehet okoztam én is ugyanugy fejfájást de nem menőzök... én sem adnék 14 éveseknek kezébe jogositványt, hiába 50köbcenti, akkoris ugyanugy részt vesz a forgalomban.. ugyanigy autora.. ebben idöben ember még ráér sztem a jogsira ellehet busszal is jutni a suliba.. attól hogy vki 18 éves lesz nem lesz egyböl varázsütésre felnőtt...
2009. nov. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval nem értek egyet. A legtöbb probléma beleset szempontjából igaz, hogy a friss jogsisokkal van ÉS AZ ÖREGEKKEL, de még mindig több vezetési tapasztalata lehet egy 17 évesnek mint egy 60évesnek, jobbak a reflexei, baleset elkerüléshez, stb.. az már teljesen már dolog hogy pár b*zi k*csög menőzik meg nyomja neki, ez egyénfüggő. Egy 30 éves sokkal jobban tahó lehet mint egy 17 éves friss jogsis, aki óvatosan közlekedik. De mint mondtam ez egyénfüggő, nemkell álltalánosítanod.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, lehet hogy felemelik a korhatárt 21-re, de akkor viszont bevezetik a tanuló jogsit, ami ugyanígy 17 éves kortól lesz elérhető. Erre pedig azért van szükség, hogy akinek reggelente 200km-t kéne utazni a suli miatt, ne átszállásokkal tegye 3x annyi idő alatt, hanem gyorsabban célba érjen. Persze ha tanulójogsi lenne akkor 21 éves korban egy forgalmi vezetésen részt kéne venned, ahol a vizsgabiztos kiadhatja a végleges jogosítványodat. De erről még szó sincs!!!!

2009. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!