Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy (50es) supermoto...

Ha veszek egy (50es) supermotot és idővel át akarom alakitani enduróvá lehetséges?

Figyelt kérdés
Mármint halottam olyanrol hogy vannak akik megveszi a supermotot ha ara olcsóbban ráakadnak és raknak alá körmös gumit és enduróként használják. Ez lehetséges? Mást nem kell akor csarélni csak a kereket?És a supermoto is menne olyan jol terepen átalakitva(körmös gumikkal) mint 1 enduró?( 50ccm3 van szó)
2009. ápr. 18. 20:50
 1/7 A kérdező kommentje:

2db felni+gumik+féktárcsák+lánckerék.

kb ezeket kellene venni ez megáll ugy 100 ezerbe..

Vagy érdemesebb lene veni 1 endurót?

Mondjuk nekem igazábol azért lenne igy jobb mert igy a motrot több (Stílusba) is tunám használni.. nem?

2009. ápr. 18. 21:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat tudnad mind a ket helyen hasznalni es csak gumi kellenenek es mas lanckerekek de az 50 kobcentitol terepen nagy teljesitmenyt nem fogsz kapni szerintem. Ha azt akarod hogy terepen is megallja a helyet akkor szerintem legalabb egy 125 kobcentis kellene. Nekem is volt olyan kerdesem hogy egy 80 kobcentis elegendoe es azt irtak hogy igen de azert megis a kisebbeknek valo.
2009. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ööö igazság.. De sajnos csak M es jogsim van ami 50 ccm ig szol.. Szóval:D
2009. ápr. 18. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ertem akkor szerintem megteszi az 50-es is de ahogy itt meg irtak a kerdesekre ha veszel egy nagyobbat es az erdon,folduton mesz a rendor nem megy utanad mert ugy sem tud utol erni mert te a kb125-250-essel ugy elhuzol hogy csak na.
2009. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aha értem:D ez se utolsó szempont:D

De a kérdésre válaszolva akkor megvalósithatom!!?

2009. ápr. 18. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megvalosithatod mert lattam tobb olyan ajanlatot is a neten hogy egy enduro motorhoz adtak enduro kerekeket gumikat es fogaskerekeket es supermoto kerekeket gumikat es fogaskerekeket is es akkor lehet hasznalni mindkettonek.
2009. ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megoldható. Bár a supermotók és az endurók ma már több helyen is eltérnek (rugóstagok hangolása, futóműgeometria, fékek), alapjaiban a supermoto mégiscsak egy széles, kis átmérőjű felnivel szerelt, aszfaltgumis enduró volt. Tehát ha lerövidíted az áttételt, valamint nagyobb átmérőjű, keskenyebb, drótküllős felnit és hozzávaló bütykös gumit szerelsz fel, azzal már tudsz terepen közlekedni.

Hogy van-e olyan jó, mint egy enduró... Jó kérdés. A supermotók futóműve keményebb hangolású, fékekből is inkább a harapósabb, többdugattyús, fixnyerges radiálisat használják és a motor teljesítményleadása is kicsit más szokott lenni, mitn az enduróknál (valamivel hegyesebb a nyomatékgörbe). Azonban azt mondom, nagyon jó lesz az endurónak is. Egyrészt azért, mert az 50-eseknél nincs éles különbség az egyes motorok között: egy gyártónak sem éri meg két, ennyire hasonló motortípusba különböző blokkot fejleszteni, egy 50-es motor teljesítményénél gyakorlatilag tökmindegy, milyen a nyomatékgörbe, ráadásul nem is tudsz olyan menetteljesítményeket elérni, hogy a futóművek közti különbség kijöjjön. A másik ok az, hogy valószínűleg nem versenyezni szeretnél vele, tehát nincs szükséged professzionális teljesítményre sem supermotóként, sem enduróként.

2009. ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!