Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra 2001-es, miért...

Opel Vectra 2001-es, miért nem indul el reggelente? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Édesapám külföldről jön haza holnapután, és azt vette észre, hogy valami (nem tudja mi)leszívhatja az aksit, mert mindig lemerül. Elvitte szerelőhöz is, aki állítása szerint megcsinálta, de továbbra is gond van vele. Félő, hogy a hosszú út során, amikor mondjuk kiáll megpihenni az autópályán, nem fogja tudni újra beindítani a kocsit. Az aksi új, és jó minőségű, tehát nem azzal van a gond. Kérlek adjatok tippeket, hogy mi lehet a baj!?

Köszönöm!


2011. aug. 30. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

optikai tuningok (neon, ledek) van a kocsin? ha igen az is lehet.

lehet a rossz kábelezés is valami nincs szigetelve és leszopja az aksit a hibás résztől.

nincs teljesen feltöltve?

rossz a menet közbeni generátor?


ha egyk se vidd vissza a szerelőhöz!

2011. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A régi gyertyák is okozhatja.Nálam volt egy öreg kocsim és amikor ki cseréltem a gyertyákat egy csettintéssel indult.

Meg lehet próbálni..talán csak ez a baj.

2011. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia.

Először is köszönöm a választ!


Nincsenek rajta optikai tuningok és más egyebek. Az aksival minden rendben van elméletileg. Ezt a kábelezést megmondom apának, hogy nézze meg. Ez jó ötletnek tűnik. Amit még nem írtam le, hogy elromlott a légkondi, amit a szerelő megjavított. Azóta van ez az indítási probléma. Lehet, hogy amiatt van a hiba? De nincs is bekapcsolva, akkor hogy szívja le az aksit?

2011. aug. 30. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszerű a megoldás, mikor megáll vele, nyissa fel a motorháztetőt és kösse le az akkumlátor egyik saruját így megszakítja az áramkört és nem merítheti le semmi. csak egy 13-as villáskulcs kell hozzá, majd indulásnál vissza teszi.
2011. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
átmeneti megoldásnak megteszi aztán itthon szétszedetheti
2011. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

háát akkor ez már összetettebb.

ha a légkondiban elrontott valamit a szerelő (akár véletlenül) az is lehet a gond ja és a gyertyákat is nézzétek meg az is lehet.

nem mondom hogy a szerelő valamit rosszul csinált de vidd vissza ha nem találod meg a gondot.

(én szlovákiában jártam igy hogy tönkrement az aksi amikor be akartam inditani az autot nem csinált semmit csak küzdött a gyujtással. na most gondold el hogy ott vagyok egy tökömtudja hol parkolóban nem beszélem a nyelvet semmijen számot nem tudok nem hogy autómentőt ... végülis a benzinkuton segitettek elmutogattam mi van meg hogy segitség kéne. 3,5 órát időztem ott kaja és ital nélkül nagyoyn rossz volt)

szoval járjatok utánna de nem rémisztgetésből mondtam :)

első voltam :)

2011. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tippeket! Az elsőnek üzenem, hogy nem lehetett gyenge a szlovák kalandod. Én nem is tudom, mit csináltam volna....

Amúgy most mondta apa, hogy visszavitte a szerelőnek, és képzeljétek, nem tudják, hogy mi a baja a kocsinak. Jó mi? Ott hagyott x száz eurót, és nem tudják, hogy mi van! Mindegy, Kiköti az aksit, itthon meg majd megcsináltatja.

Köszi még egyszer a válaszokat!

2011. aug. 30. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!