Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú teherautót...

Gogreg kérdése:

Milyen típusú teherautót érdemes - nem érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szükségem lenne egy kishasznongépjárműre.

Leginkább furgonban gondolkozom, a fő szempont a felépítménnyel szemben, hogy minimum 3m mély raktérrel kell rendelkeznie.


... de a lényegi kérdésem az lenne, hogy milyen márkajelzésű legyen - vagy milyen ne legyen?

Max. 2-3 M Ft-ot szánnék rá.

Fontos szempont, hogy megbízható legyen, gazdaságosan lehessen üzemeltetni, ne legyenek extra nagy szervízköltségei!


A helyzet az, hogy ilyen téren nincs semmi tapasztalatom, így minden nálam tapasztaltabb, a kérdésben jártas véleményére kíváncsi vagyok!


Köszönöm előre is!


2011. aug. 31. 15:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
51%
Ducato vagy Transporter. Ezekkel van tapasztalatom (500, 340E km). Merci Vitokat kerüld, azok fillért nem érnek.
2011. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
hát nem tom a fateromnak a céges Vito-ja nagyon jó volt, 3 évig használta, 340E km volt benne amikor beszart a kardán, amúgy semmi. most kapott 1 új opel vivarot és nagyon nem tetszik neki. a mercihez képest gyenge, nehezebb
2011. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Ducatót én is tudom ajánlani, nekünk 3 van a cégbe 2002-esek, 250-350000km-el, különösebb probléma még nem volt velük, de kezdenek rohadni.
2011. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A ducatok elég jók és igénytelenek, nálunk is van a cégnél, gázbowden szakadáson kívül még nem nagyon volt baja.

Haveromnak 2.3CDI vitoja van, neki az is bevált ( 240K km eddig) pedig mindenki szidja.

Munkatársam Renaul Masterjében 1 050 000km van ( 11,5 éves, 2.8td , végig nemzetköziben), kopó dolgokon kívül eddig egy váltócseréje volt, de ennyi kmnél már belefér sztem. Igaz, ő 100km/hnál sosem ment gyorsabban.


A (régebbi 2.8jtd) Ducato az tényleg elnyűhetetlen.

2011. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Egyszerű a választás mint más is írja Ducato.

A Vitonak vagy öt évebe telt kiheverni a típus hibáit, ezért szidják. Ez egy kicsit lehangolóvolt egy MB-től.

2011. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a cégnél nagyrészt Mercedes Sprinterek vannak. Nagyon jól végzik a dolgukat pedig van amiben félmillió km van. (a Vito-t sajnos Spanyolországban gyártják...) A totalcar.hu-n rengeteg népítéletet lehet róluk olvasni. Ja a ducato-jumper-boxer hármast mindenképp kerüld el. Az vezetőülésükkel vallatni lehet 300km után, annyira sz.r (tapasztalat).
2011. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A Vitonál az új techinka (elektronikák ami minden személy autónál is bajt okozott) volt a baj. Nem a gyártó ország.
2011. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Renault Master! Nekem is van van! Nagyon strapabíró gép, 3 éve ezt használom, árut szállítok vele! Nem is fogyaszt sokat, szerintem megéri az árát!
2011. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataim alapján én is a

RENAULT MASTER-t ajánlanám (én is 3 éve használom)

baráti a fogyasztása és a szervizeltetése is megfizethető.

Zárt kasznisban elég a 2.5-L es 120 lovas, nagy dobozos vagy ponyvás esetén érdemesebb a 3-L es 150 lovas.

2011. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Majd írd meg, hogy mit vettél!!
2011. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!