Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyyire sérülékeny egy...

Menyyire sérülékeny egy bukósisak?

Figyelt kérdés
Egy márkás középkategóriás bukósisaknak mekkora ütés kell, hogy sérüljön a szerkezete? (pl. leesik 2 m magasról a járólapra)
2011. szept. 3. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
ledobhatod az 5.ről is a lényeg hogy a fejen belül mi történik
2011. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele! Ha elesel motorral és még a bukósisak is teljesen széttörik, de a fejednek nincs semmi baja, ne bánkodj. Az életed megér egy bukósisak árát!
2011. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A bukósisakok "ütésállóságát" szabvány rögzíti. Tehát egy olcsó, euro szabvánnyal rendelkező sisak is teljsíti a minimális követelményeket. Alapszabály az,hogy ha már egy sisakot erőhatás ért, akkor le kell cserélni.


Szerintem 2m magasból történt leejtés nem okoz problémát.

Sokkal inkább arra kell figyelni, hogy milyen a sisak anyaga. Tudomásom szerint a termoplasztik sisakok szavatossága 5 év ( eddig vállal a gyártó garanciát az szerkezeti "működésre" még a drágább szénszálas, karbon sisakoknál nincs ilyesmi.


Én azt kívánom neked,hogy sose kelljen megtudnod, hogy a sisakod bírja e még a gyűrődést! Széles utat, olcsó benzint, gumifákat!

2011. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ő arra gondol hogy mikortól kell újat venni, pl. ha leejti 2M-ről akkor lesz a baja? sztem nem
2011. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, pont erre gondoltam az utolsora :) ha leesik 2 m magasrol ujat kell e venni :)
2011. szept. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!