Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogan tudom megnézni azt hogy...

Hogan tudom megnézni azt hogy jó-e az autómata szivatóm?

Figyelt kérdés
Piaggio Sfera-nál lenne ez a helyzet.Nem tudom hogyan lehet megnézni a szivatót hogy működik-e.Mert ha igen hideg akkor csak önindítóval nyomom,nyomom,nyomom... de semmi.Ha Berúgóval próbálom azzal is ugyan az.Ha álítok önindítás közbe a levegő beömlőjén elkapja és megy szépen.De ha kihül megint ugyan azt csinálja.Azt mondták hogy a szivatót nézzem meg hogy működik-e dehát a faszomse tudja hogyan kell megnézni...Hozzáértők szoljanak hozzá,ne csak poénkodjanak...
2011. szept. 20. 19:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy tudom hogy miaz a szivató,mert már nem 1x szedtem ki.Tű van a végén és azt nem értem hogy annak mit kell ott művelnie mikor indítom...
2011. szept. 20. 19:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a tű ha le van engedve, azaz zárt állapotban van (nem szívatózik) akkor zárja el a többlet benzint. Ez van akkor ha üzemmeleg a motor. Ha hidegen ráadod a gyújtást, érzékeli a motor hőmérsékletét és felhúzódik magától, így átereszt egy kicsivel több benzint, ami a hidegindításhoz kell. Minden motorban így működik a szívató. illetve van még egy, az úgy működik, hogy a levegőt zárja el majdnem teljesen, vagy teljesen, így ugyan az az eredmény érhető el, a keverék benzinben dúsabb lesz. Elvileg ha kiveszed a szívatót a karbiból és ráadod a gyújtást, akkor fel kell húzódnia. Ha nem teszi, akkor rossz.
2011. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okés Köszi a választ :)
2011. szept. 20. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!