Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nagy sportmotornak miért...

Egy nagy sportmotornak miért van olyan jellegzetes éles hangja?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy egy Porschenek nincs jellegzetes éles hangja, de.

Amikor hallok a távolban, hogy valaki jön vagy megy, és gyorsít egy 1000res sportmotorral, azt a hangot nem lehet semmivel ősszetéveszteni.

Van ez a "tűűűűíííí" hang, amit csak az ilyen nagy sportmotoroknak van ez a hangja.

És sokkal élesebb magasabb hang, mint egy versenyautónak.

Mitől van egy sportmotornak sokkal élesebb, és magasabb hangja amikor gyorsul, mint egy autónak?

Azért mert nyitott a blokk része, autónál meg ott a motorháztető, meg minden fogja a hangokat?


2011. szept. 21. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, a hang a kipufogóból jön. És egy autó nem pörög 15-20 ezret.
2011. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy 1000 es sportmotor sem forog 15-20 ezret! Az motorblokk,és a kipufogó miatt visitanak ezek!Pláne ha egy jó sportdob van rajta legyen az sor 4 es vagy V4! De a V2 nek is marha szép a hangja!
2011. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sportmotorok fordulatszáma nagyon magas: akár 15.000-es percenkénti fordulatig is lehet őket forgatni. Ezért a motorhang alapfrekvenciája sokkal magasabb, mint az autóknál (ott 8-9.000 körül van a plafon). Illetve a motoron kisebb a hengerek körüli vízköpeny, kevesebbet tompít, a szívászaj csillapítása sem annyira finom (nincs rá elég térfogat) és már rendszerű, kisebb térfogatú kipufogódobokat használnak. Így a magasabb alapfrekvencia mellett a "mellékzajok" is más tónusúak.

Ezért van, hogy az egyszerű sornégyes motorok is másképp szólnak, mint a "mezei" sornégyes autók. De a motoroknál azért akadnak másféle hengerelrendezések: a V4-es, a V2-es és a soros háromhengeres is másképp üvölt. Illetve a sornégyesek közt is van már keresztsíkú főtengelyes változat (Yamaha R1), annak megint más a hangja.

2011. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóhoz egy kérdés! Látom helyen vagy motorügyileg! Én hallottam pár R6-R1 et de nem véltem felfedezni más hangot,hozzá kell tennem nem is figyeltem! miben más mint mondjuk egy ZX 6R?? Erre kíváncsi vagyok!Az egyik legszebb hangja az elpusztíthatatlan Honda VFR 750-800 nak van szerintem! :) Igaz az V4!
2011. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekemm azért megdobogtatja a szívem a 2 ütem is, igaz kevés 250 vagy afeletti gép van kis hazánkban :(


http://www.youtube.com/watch?v=IDCVrY7fCp0&feature=results_m..

2011. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Porsche rossz hasonlat volt, mert annak nem éles hangja van, hanem egy nagyon jellegzetes, összetéveszthetetlen sajátos hangja.

A sportmotoroknak magas fordulatszámon van éles hangjuk.

2011. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!